Anadolu Efes-Real Madrid (Play off İstanbul'da başlıyor) - BasketFaul.com

Anadolu Efes-Real Madrid (Play off İstanbul'da başlıyor)

20-04-21 02:55
Anadolu Efes, Turkish Airlines Euroleague play-off birinci maçında Real Madrid'i konuk ediyor. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak olan karşılaşma 20:00’de başlayacak ve beIN Sports 3 ile beIN Sports Haber ekranlarından naklen yayınlanacak.

Bilindiği gibi Anadolu Efes, Euroleague’de normal sezonu üçüncü sırada tamamlamış ve son hafta play off'u garantileyerek ligi altıncı sırada tamamlayan Real Madrid ile oynayacağı play-off serisinde ev sahibi olma avantajını eline almıştı.

Anadolu Efes ile Real Madrid, Avrupa kupalarında bugüne kadar 34 kez karşılaştı, Efes 10 galibiyet ve 24 mağlubiyet aldı. İki ekip arasında Turkish Airlines Euroleague’de 32 karşılaşmanın 9'unu Efes kazandı.

Üç galibiyete ulaşan takımın adını Final Four’a yazdıracağı serinin ikinci karşılaşması 22 Nisan Perşembe günü yine Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

* Bryant Dunston 270 blok ile Turkish Airlines Euroleague tarihinde en çok blok yapan oyuncular sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Aynı sıralamada Tibor Pleiss ise 182 blok ile yedinci sırada bulunuyor. 

* Bryant Dunston, Euroleague’de bugüne kadar aldığı 454 hücum ribaundu ile Euroleague tarihinde en çok hücum ribaundu alan oyuncular sıralamasında sekizinci.

- Vasilije Micic son dokuz karşılaşmanın sekizinde en az 13 sayı üretti.

Shane Larkin 17 karşılaşmanın 16’sında sahadan en az bir üç sayılık isabet bularak ayrıldı.

* Rodrigue Beaubois son 18 karşılaşmanın 17’sinde, Chris Singleton da son 10 karşılaşmanın dokuzunda en az bir üç sayılık isabet buldu.

* Rodrigue Beaubois, bir top çalma yaptığı takdirde Euroleague kariyerindeki 100. top çalmaya ulaşacak.

- Kaptan Doğuş Balbay’ın Euroleague kariyerindeki 200. asistine ulaşması için üç asiste ihtiyacı var.

- Vasilije Micic, normal sezonun ardından maç başına 16,12 sayı ortalaması ile tüm oyuncular arasında beşinci sırada yer aldı. Shane Larkin de bu sıralamada 15,11 ortalama ile 10. sırada.

* Vasilije Micic, bu sezon maç başına 30:08 dakika süre ortalaması ile en çok süre alan oyuncular sıralamasında beşinci durumda.  

Yorumlar Okunma: 955