Ataman: Kazanarak başlamalıyız - BasketFaul.com

Ataman: Kazanarak başlamalıyız

19-04-21 15:04
Turkish Airlines Euroleague play-off birinci Salı günü İspanya’nın Real Madrid takımını konuk edecek olan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman karşılaşma ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Play-off’ta her maçı ayrı değerlendirip, ilk maçta kendi stratejimizi ve oyun felsefemizi Real Madrid’e kabul ettirmemiz gerekiyor. Real Madrid’de Walter Tavares pota altında büyük güç. Usman Garuba’nın yükselen bir performansı var ve Trey Thompkins hem içeriden hem dış şutta etkili. Dış oyuncularının tamamının oyun görüşü çok iyi. İkili oyunları iyi oynuyorlar ve perdeleme çıkışı dış atışları çok etkili. Maçı kazanmamız için tabi ki hücum bizim için önemli ama mutlaka iyi savunma yapıp, hızlı hücuma çıkabilmeliyiz. Zorlu bir seri olacak. Kazanarak başlamalıyız..."

Kaptan Doğuş Balbay ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Real Madrid hem içeriden hem dışarıdan skor üretebilen ve geniş kadroya sahip bir ekip. Özellikle boyalı alanda Walter Tavares’in gücünü kullanmaya çalışacaklar. Biz kendi sistemimizi sahaya yansıtıp onların düzenini bozmaya çalışacağız. Evimizde oynayacağımız maçlarda avantajı elimizde tutup Madrid’e o şekilde gitme hedefimiz var.” 

Yorumlar Okunma: 1061