Kahve falı... TBL 26. Hafta EN'leri (Fahri Güler) - BasketFaul.com

Kahve falı... TBL 26. Hafta EN'leri (Fahri Güler)

13-04-21 14:25

Biz Türk kahvesini çok seven bir toplumuz, her gün kahve içsek ve her kahveden sonra fal bile baktırsak sanırım şu dönemde kimin ne yapacağını, nerede bitireceğini göremeyiz bence. Dönem herkesin kendi kaderini yazma dönemi. Zaten kaderimizle baş başa kalmaya alıştığımız şu dönemlerde, herkes kaderini kendi elleriyle yazsın, bakalım neler çıkacak. 

26. hafta Balıkesir-Denizli maçıyla sona erdi. İki haftadan sonra 8 maçın tamamı da oynanmış oldu. Samsun ve Denizli zirvede yalnız kaldılar ve en yakın rakiplerine iki galibiyet fark yapmış durumdalar. Play-off yarışı bambaşka bir hal alırken, ligden düşen ilk takım NG İstanbul oldu. Denizli galibiyet serisini 11 maça, Ankara Anadolu ise mağlubiyet serisini 12 maça çıkardı. Bu haftaki maçlarla ve takımların kalan maçlarını yazdığım notlar aşağıda...

Samsun ve Denizli kazanarak en yakın rakipleriyle puan farkını ikiye çıkardı. Puan farkı iki gibi görünse de yakın rakipleriyle averajda göz önüne alınınca son 4 haftaya girilirken aslında 3 galibiyet fark yapmış oluyorlar. Bu iki takımdan hangisi çıkamazsa ligi en azından ikinci bitirip saha avantajını eline şimdiden geçirdi diyebiliriz. Önümüzdeki hafta Denizli-Samsun maçını, Denizli e az 5 sayıyla alırsa, Samsun ise 1 sayıyla bile alırsa lige çıkar. Çünkü alınacak bu tür galibiyetler iki takım arasında ikili averaj devreye girecek olacak olursa diğerinin bir fazla kazanması gerekecek. Yani biri bir kaybedecek ama diğeri iki kazanacak. O yüzden Denizli 5 sayı, Sasmsun da maçı kazanırsa şampiyonluk düğümü biter gibi geliyor. İki takım da ortaya koydukları mücadele ile kupayı sonuna kadar hakediyorlar. Ve o şampiyonluk geldi, bir 40 dakikaya sıkıştı kaldı. Bence Denizli-Samsun maçının daha fazla reklamı yapılıp daha fazla kişiye ulaşılması ve seyredilmesini sağlamak gerekiyor. Belki de haftaya resmi olmasa da TBL normal sezonu belli olmuş olacak. Hak eden alsın.

Balıkesir aldığı Denizli mağlubiyeti ile beraber artık play-off için konsantre olmak zorunda. Onlar için en iyi senaryo bu saatten sonra ligi üçüncü sırada bitirmek olacak. Mağlubiyete takılacak vakitleri yok. çünkü oynayacaklar son 5 maç hepside play-off kalmak isteyen takımlar olacak. O yüzden üzülmeye zaman yok, ah-vah demeye vakit yok. Hesapta olmayan başka mağlubiyetler olursa sıralama için kötü bir yerden play-off'a girmek zorunda kalabilirler ki, bu onlar için en kötü senaryo olur. Play-off şampiyonu olup BSL’ye çıkmak istiyorlarsa 4 haftalık süreci maç kazanmakla beraber bir değil, birçok şeyi düzeltmek zorundalar. Sezona ne hedefiyle çıktıklarını unutmamaları gerekiyor. Şehi-rin beklentisini biliyorlar. Bunu yapacak güçleri var. Organizasyon bunu daha önce yaptı, yine yapmamaları için bir neden yok.

Ligin zirvesi ve alt tarafı belli oldu, sadece resmiyetler kaldı. Asıl iş play-off arkadaşlar. Play-off yarışı çok bambaşka bir hal aldı. "Ben oldum, ben play-off'a kaldım" diyen yok henüz, diyen olursa da yanılır. Aşağıda takımların maçlarını yorumlarken kalan 4 hafta maçlarını da yazdım. Herkes kendi göbeğini kendi kesmek zorunda. Play-off'a çok aday var. Samsun-Denizli’den geriye kalan takım ikinci olacağını varsayarsak geriye 10 aday takım ve 7 basamak boş kalıyor. Hiç ummadığımız üç takım sezonu erken bitirebilir. Tabiİ işin bu yanı da var, siz kazansanız da belki yetmeyecek. İkili ya da çoklu averajlarla da dışarda kalabilirsiniz. 16 galibiyet bile kurtarmayabilir. Play-off ilk 4 için (2-5 arası) 18 galibiyet şart.

Kahve falı da baktırsan şuan kendinizi play-off'ta göremezsiniz, durumu o kadar karma karışık. İşin içinden kimse çıkamaz, ta ki son maça kadar. Hesap makinasını alıp hesap yapma devri geçti bence. Herkes her maçını kazanmak zorunda. Hani derler ya, taktik maktik yok bam bam diye, dönem o dönem. İşin zor kısmı herkes birbirleriyle oynayacağı için sandıktaki herşeyi ortaya dökmek zorunda. Savunma, hücum ne varsa ortaya koyulacak dönem. Yoksa geçmiş olsun. Ha şu da var, bazı takımlar olsun bütçemiz düşüktü, hedefimiz tutturduk, sakatlık vs o, bu diyerek işin içinden çıkmaya çalışmasın. Şuandan sonra covid sıkıntısı yaşanmadığı sürece herşey eşit. Buraya kadar gelindiyse son topa kadar son düdüğe kadar savaşmak gerekir. Play-off yapmayı kim istemez? Bazı takımların oynadıkları basketbol ile ayaklarına sıkar gibi bir görüntüleri var ve toparlanmazlarsa şuana kadar yapılan iyi şeyler çöpe gidecek. Burada fark yaratacak olan koçlardır. Samsun-Denizli koçları bu farkı ortaya koydu. Bu stresi, bu süreci iyi yönetenler farkını ortaya koyacaktır. Play-off'ta kim mi başarılı olur? Önce play-off'a kalın, orasını konuşacağımız zaman da gelecek. Herkese kalan 4 haftada başarılar. Sağlıklı haftalar dilerim.

NOT: 1) Maçlar yayınlanıyor evet ama yayın-ses kalitesi epey sıkıntılı olanlar var. Bazen kamera ayrı yerde top ayrı yerde oluyor. Skor-süre-24 sn vs geçiyorum zaten. Bir 40 dakikalık maç yayını organizasyon kalitesini de gösteriyor. Herşey bir bütün. Biraz daha özen gösterelim.

NOT:2) Hakem arkadaşların maç içerisinde hata yapma olasılıkları oldukça fazla olabilir, zaten kimseyi mutlu edemezsiniz ama maç sonunda kazananı belirleyecek, skoru etkileyecek düdüğü de çalmayın. Bırakın herkes kendi göbeğini kendi kessin. Kazananın galibiyetine gölge düşmesin, kaybedene de söz hakkı bırakmayın. Herkes can alıp verirken biraz daha konsantre olalım. Her düdük değil, son düdük akılda kalır.

NOT:3) Takımlar maçlardan önce hastalık, sakatlık raporu verse de, tanıdıkları arayıp öğrenmek zorunda kalmasak. Daha profosyonelce olur diye düşünüyorum.

GCT DÜZCE (14-12) – MAMAK BLD. (15-11) 71-82

Kalan Maçlar,
Düzce; Gemlik (dep)-Sigortam.net (ev)-Yalova (dep)-Denizli (ev)
Mamak; Anadolu Bas.(ev)-Gemlik (ev)—Sigortam.net (dep)-Yalova (ev)

Play-off adına önemli karşılaşmayı konuk ekip Mamak kazandı ve önemli bir avantaj kazanmış oldu. Düzce son zamanlarda bir düşüşte ve bu devam ediyor. Bu şekildeki bir düşüş zor fikstürle beraber saf dışı bırakabilir. Düzce kadro itibariyle düzen basketbolunu seven oyuncular ağırlıkta. Oyun içerisinde düzen basketbolu oynandığı zaman, şutörlerden, içeride uzunlardan yada oynanan ikili oyunlardan sayı bulmak kolay oluyor. Düzen dışı atışlar ve yanlış seçilmiş şutlar olunca da en büyük sorunları ortaya çıkıyor; geri koşmak. Rakiplerine kolay sayı şansını fazlasıyla veriyorlar. Bu maçta da örneklerini çok gördük. Özellikle Mertcan ile tempo yapan rakibine karşı koyamayan ev sahibi biranda ivmeyi Mamak’a verdi. Mamak’ta koşmayı seven bir takım, açık sahada çok yetenekli oyuncuları var. Heke Watkins maça iyi başladıysa onlarla baş etmek çok kolay olmuyor. Mesela bu maça iyi başlayan Mutlu-Yunus ikilisi uzun süre unutuldu, son periyodda tekrar hatırlandılar ve maç sonunda ortak oldular ama biraz geç kalmışlardı. O yüzden Düzce eğer play-off yapmak istiyorsa evindeki maçları almak ve düzenden çıkmaması gerekiyor. Mamak kalan maçlarda fikstür avantajı var ve bunu kullanırlarsa play-off a üst sıralardan girebilirler.

SAMSUN SPOR (18-8) – SEMT77 YALOVA SPOR 82-67

Kalan Maçlar
Samsun; Denizli (dep)-Akhisar (ev)-Konya (dep)-Manisa (ev)

Yalova(6); Kocaeli (dep), Final (ev)-İstanbul (dep)-Balıkesir (ev)-Düzce (ev)-Mamak (dep)

Samsun son haftalardaki en iyi basketbolunu oynayarak kazandı. Bu rahat galibiyette bana göre en büyük pay Berkay’ın. Berkay Jones’a karşı yaptığı savunma ile onu bu sezonun en düşük skorunda tutmasını sağladı. Zaten Yalova demek Jones demek oluyor ve yaptığı savunmayla onların %50 sini bitirdi. Denizli maçı öncesi savunmayla aldıkları galibiyet çok değerliydi. Yalova ekibi, iki hafta maç yapmadı, kadroda eksikleri vardı ama sahadaki görüntü basketboldan daha çok konuşuldu. Basketbol olarak iyi olmalarını çok bekleyemezdik belki de ama takım basketboldan uzak bir görüntü vardı ve basketbolun dışında bu sorunları çözmeleri gerekiyor. Çünkü sıkışık bir takvim onları bekliyor. İyi kadro iyi hedef ama sonu nasıl biteceğini bu kısa takvim belli edecek. Samsun çok inanmış durumda, inançları ve birliktelikleri onları dimdik ayakta tutuyor. Önümüzdeki hafta 1 sayı onlar için kupanın bir ucundan tutmak demek.

KOCAELİ BŞB. KAĞIT SPOR (14-11) – AKHİSAR BLD. (14-12) 82-80

Kalan Maçlar;
Kocaeli; Yalova (ev)-Manisa (ev)-Konya (dep)-Bornova (dep)-Anadolu basket (dep)
Akhisar; Balıkesir (ev)-Samsun (dep)-Final (ev)- İstanbul (dep)

Maç başı ayrı, ortası ayrı, sonu ayrı, finali ise apayrı oldu. Kocaeli son 4-5 dakikaya 14 sayı önde girdi ama sezon başından bu yana yaşadıklarını tekrar yaşadılar ve maçı kaybetme noktasına kadar geldiler ama son topta çalınan düdükle çizgiye gidip kazandılar. Sherrill’ın müthiş performansıyla önemli bir galibiyet aldılar ama hedefe ulaşmak için maç içinde yaşadıkları bu ani düşüşleri son vermeleri gerekiyor. Aksi halde sezon erken bitebilir. Akhisar 36 dakika kötü oynayıp uyurken Alihan’ın performansı ile 14 sayılık farkı kapattı ve maçı son topa götürmeyi başardı. Hatta Kocaeli tam 7 pozisyon topu potaya atamadığı dönemde yakaladığı sayı şanslarını değerlendirseler maç son topa bile kalmayabilirdi. Evet Kocaeli 7 pozisyon topu potaya atamadan döndü, Akhisar yaptığı savunmanın karşılığını almayı başaramadı. Son dakikalarda Alihan’dan gelen 8 sayı ile 80-80 eşitliği yakaladı. Son topta faul çıkan pozisyonda Sherrill 2/2 attı ve kazananı belirledi. Play-off için bu kadar önemli bir maçta bu kadar ani iniş-çıkışların yaşaması takımların hedefleri için negatif sonuçlar doğurabilir. Kalan fikstürler göz önüne alınınca 40 dakika değil her maç aynı ciddiyet ve konsantre ile maçları oynamaları gerekiyor yoksa son düdüğe kadar sürecek play-off yarışında dışarda kalabilirsiniz.

FİNAL SPOR (10-16) – SİGORTAM NET (12-14) 69-73

Kalan Maçlar,
Final; Yalova (dep) – Denizli (ev) – Akhisar (dep) - Konya (ev)
Sigortam.net; Düzce (dep) – İstanbul (ev) – Mamak (ev) – Gemlik (dep)

Sigortam Net bu maçı alarak var olan fikstür avantıjını kullanmak adına ilk adımı attı ve bence play-off yarışının sonuna kadar içinde olacak.

Final bu sonuçla az olan play-off umudunu kaybetti ve son 4 maç için gün sayacak. İki takım da iyi basketbol oynamak için mücadele etti. Bireysel yeteneklerin fazlaca kullanıldığı, 1x1'lerin bolca oynandığı bir maç oldu. Basketbolun içinde olan bir düzen bu ve 1x1'i bu kadar iyi oynayan oyuncular varsa neden oynamayacaksın? İki takım da bu sistemi bu maç çokça kullandı. Ev sahibi Allen-Göktürk ikilisi ile, konuk ekip Semih-Wilson-Serhat ile bunu yaparken en büyük farkı Cenk yarattı. Cenk ile oynanan ikili oyunlarda hızlı rol etmesi ve pası bulan bir oyuncu olması fark yaratan unsur oldu. Final iki kısasına katkı sağlayacak uzunları bulamayınca Cenk’e karşılık veremedi. Maç içinde fark yaratan en önemli faktör Cenk ile oynanan ikili oyunlar oldu. kaldı ki bana göre TBL’de Cenk p&r en iyi oynayan uzun bana göre. Maç sonunda Final’in faul yapmaması en dikkat çeken durumlardan biri oldu ve daha süre varken taktik faullere baş vurmadı. Sigortam.net bu galibiyetle son maça kadar mücadele edeceğini gösterdi. Sezon iyi başladılar, bakalım nasıl bitirecekler. Eğer play-offa kalırlarsa onlarla eşleşmek istemezdi.

BORNOVA BLD. (12-14) – BŞB. HST. KONYA SPOR (15-11) 94-77

Kalan Maçlar,
Bornova; Manisa (dep) – Anadolu Basket (dep)- Kocaeli (ev)-Balıkesir (dep)
Konya; Kocaeli (ev)-Balıkesir (dep) – Samsun (ev) – Final (dep)

Bornova kaybetse play-off için bütün umudunu kaybedebileceği maçta iyi bir oyunla iyi bir galibiyet aldı ve play-off için yarış içinde sonuna kadar ben de varım dedi. Konya ekibi geçen haftadan sonra bu hafta da istediği basketboldan uzaak bir görüntü çizdi ve üst sıralarda kalmak için önemli bir maç kaybetti. Bornova takım olarak iyi bir görüntü çizdi. Her oyuncu işin içerisine girdi. Upshaw’un bire birleri dışında iyi savunma yaptı ve çok akıllı hücum etti. Konya’nın yaptığı her hamleye taktiksel olarak iyi cevap verdiler. Konya 4 uzun bir kısa oynadığı dönem (bu sezon ilkkez oynadılar) Bornova 1x1 lerde çabuk adam geçip pozisyon zenginliği yarattı, savunmada da zone yaparak rakibini çaresiz bıraktı. Bu periyod maçın kırılma anı oldu ve Bornova farkı açtı. Konya ekibi maç boyunca farklı rotasyonlar denedi, istediği 5’i sahada bulmak için arayışlara girdi ama başarılı olamadı. Dış atışlarda başarısız olan pota altında Upshaw’un dışında etkili kimse olamayınca skor üretmekte zorlandı. Rakibinin penetrelerine karşılık veremeyen savunmada kolay eksilen Konya, rakibini durdurmayı başaramadı ve kötü bir oyun ile mağlup ayrılmak zorunda kaldı. Bornova iyi basketbol ile iyi bir takımı yenerek moral buldu. Kalan 4 maçta iyi bir reaksiyon bekliyorum ve iyi sezonu iyi bir sonuçla bitirmek için ellerinden geleni yapacaklarına inancım tam.

NG İSTANBUL BASKET (4-22) – BUDO GEMLİK (9-17) 65-71

Kalan Maçlar,
İstanbul: Sigortam.net (dep) – Yalova (ev) – Denizli (dep) –Akhisar (ev)
Gemlik: Düzce (ev) – Mamak (dep) – Anadolu (ev)- Sigortam.net (ev)

İstanbul Basket bu maçı kaybetti ve bu sezon ilk kez katıldığı ligden düşen ilk takım oldu. Gemlik bu galibiyetle beraber son 4 haftaya girilirken en yakın rakibine 3 galibiyet fark yapmayı başardı ve ligde kaldı diyebiliriz. Ev sahibi maça Yiğitcan, Amir’den yoksun çıktı, maç içinde Enes oyuna devam edemedi ve son dakikalarda Tarık 5 faulle çıktı. Gemlik tam kadro çıktı ve ilk periyodun başında oyuna ağırlığını koydu. İlk periyoddaki fark konsantrasyon kaybına neden oldu diyebilirim ve rakibinin eksikleriyle beraber kafada kazandık moduna girdiler. Ne olduysa bu dakikadan sonra oldu ve İstanbul başta White ve Yiğit’in etkili oyunu ve agresif savunmayla beraber rakibinin yaşadığı konsantre kaybını iyi değerlendirdi ve maça ortak olmayı başardı. Konuk ekipte ise Watson bu duruma isyan eder gibi oynadı ve maçı kazanmak için ortaya karakter koydu, kaybetmeyi kabul etmeyen bir oyun sergiledi. Gemlik maçı kazandıysa Watson’ın bu isyanı ile kazandı diyebiliriz. Son bölümde Talat’ı bulan Watson takımına maçı kazandıran adam oldu. ev sahibi ise kazanmak için iyi mücadele etti ama ekstra oyuncu çıkmayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Bu sonuçla beraber TBL’ye veda eden ilk takım oldular. Gemlik ilk periyoddan sonraki bölümlerde kötü görüntü verdi ve ders çıkaracakları çok anektotla beraber evlerine kazanarak döndüler.

ANKARA ANADOLU BASKET (6-20) – MANİSA BŞB. (16-10) 67-77

Kalan Maçlar,
Anadolu: Mamak (dep)-Bornova (ev)-Gemlik (dep)-Kocaeli (ev)
Manisa: Bornova (Ev)-Kocaeli (dep)-Balıkesir (ev)-Samsun (dep)

Manisa’ya 15 dakika yetti. 53-33 geriye düştükten sonra Marcus ile hücumda sayılar bulan ve yaptığı zone savunmayla rakibini bozan konuk ekip Manisa BŞB maaçı kazandı ve üst sıralardaki yerini korudu. Manisa ilk kez iki kısa yabancı ilee sahaya çıktı. 25 dakika iyi oynayan ve farkı 20 sayıya çıkartan ev sahibi Anadolu Basket son 15 dakikadaki 14-43'lük seriye engel olamadı ve maçı kaybetti. Maça istekli, enerjik ve agresif başlayan Anadolu Basket bulduğu üçlükler ve fastbreak sayılarıyla oyunu kontrol altına almayı balardı. Oyuna Alican’ın girmesiyle silkelenen konuk ekip oyunda dengeyi sağladı. Tam olarak konsantre olamadığı gözlemlenen konuk ekip Anadolu Basket’in ikinci kez yaptığı atağa karşılık vermekte zorlandı. Yanlış şut seçimleri ile ev sahibine kolay sayılar verdiler. 1x1'de kolay yenilerek ve savunma ribaundlarında yaşadıkları sourunlar ile üçüncü periyodun ortasında fark 20 sayıya çıktı. Bu dakikadan sonra 4 kısaya ve zone savunmaya dönen Manisa rakibini bozmayı başardı. Hücumda Marcus ve Recep’in sayıları ile önce farkı azalttılar, sonra da Marcus’un alev alması ile 20 sayıdan geri gelerek 10 sayıyla maçı kazandılar. Zone savunmaya çözüm üretemeyen ev sahibi son 15 dakika da sadece 14 sayı atabildi ve rakibinden gelen 43 sayıya engel olamadı. bu sonuçla Anadolu basket ikinci yarıda henüz galibiyetle tanışamadı ve en yakın rakibiyle son 4 haftaya girilirken üç galibiyet fark oluştu. Manisa ilkkez iki kısa yabancıyla oynadığı maçta Tolga dışında uzunlardan katkı alamadı. Onlar için kazanmak yeterliydi ve istediklerini alıp yollarına devam ettiler.

BALIKESİR BŞB.(15-10) – ME DENİZLİ BASKET (18-8) 81-85

Kalan Maçlar,
Balıkesir; Akhisar (dep)-Yalova (dep)-Konya (ev)-Manisa (dep)-Bornova(ev)
Denizli; Samsun (ev)-Final (dep)-İstanbul Bas.(ev)-Düzce (dep)

Balıkesir alırsa "şampiyonlukta ben de varım" diyeceği karşılaşmayı ve puan tablosunda ikinci olma şansınıda büyük olasılıkla kaybetmiş oldu. Denizli ise bu maçı kazanarak Samsun ile beraber zirvedeki iki takımdan biri olmaya devam etti. Maç için yazılacak çizilecek çok şey var yazmaya kalksak bitmez. Ev sahibi için En dikkat çekici iki istatistikten biri takımın uzunu Zane’e 31 dakikada iki kere top gelmesi ve 2/2 atarak 4 sayı bulması, diğeri de bu durumla bağlantılı olarak Balıkesir'in 19 ikilik atış denerken 39 tane üçlük denemesi yapmış olması. Bu istatistiğe rağmen eğer maç bu kadar yakın bitiyor, kazanma noktasına geliyorsa mutlaka rakibinin de kötü oynaması gerekir. Kaldı ki Denizli iyi oynadı kimse diyemez, sadece alması gerekeni aldı, kazandı ve gitti. Yoksa iyi bir Denizli olsaydı bu maç bu kadar yakın geçmezdi. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. İlk periyod hatta ilk yarı çok keyifli, kaliteli denilecek bir maç oldu, sonrası ise kör dövüşü şeklinde geçti. Denizli Collins attıkça oyundaydı, o sokamayınca geriye düştü. Sonra tekrar Collins sahne aldı ve kazandılar. Altan’ın sakatlanması, yaşadıkları faul problemleri belki düzenlerini bozdu ama onlar için 1 sayıyla bile olsa kazanmak herşeydi ve evlerine mutlu döndüler. Önlerinde 40 dakikalık bir Samsun maçı var, onu da eğer 5 sayı ve üstünde alırlarsa akşam şampiyonluk şarkılarını söylemeye başlarlar. Balıkesir ise topa baskıyı yaptığı durumlarda ve topu doğru kişilerle buluşturduğunda oyundaydı. bu tip maçları savunma kazanır ama 85 yersen kazanamazsın. Kimsede Collins 10 metreden attı demesin, adam TBL’ye geldiğinden beri bunu yapıyor zaten, ne ilk ne de son onun bu işi yapması. Onu tutabilecek benchte çok oyuncu var. Bench demişken oraya biraz daha güvenilmesi ve bu ligde geçmişte çok iş yapmış oyuncuları kullanılması gerekiyor. Maç bir yana ellerinde şuan için bir tek üçüncülük kaldı ve sert maçlar onları bekliyor. Hafta içi de bir maç oynayacaklarını düşünürsek sıkışık bir program var. Play-off en güçlü şekilde girmekten başka şansları yok. Şuandan bile play-off un en büyük şampiyonluk adayı oldular bunu bilerek yollarına devam etmeleri gerek.

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Merkezefendi BLD. Denizli Basket
Haftanın Altın Karması
Berkay Sinirlioğlu (Samsunspor)
Serkan Menteşe (Merkezefendi Denizli)
Uğur Dokuyan (Kocaeli Kağıtspor)
Talat Altunbey(Gemlik Basketbol)
Cenk Şekeroğlu (Sigortam.net)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Dıante Watkıns (Mamak Belediye)
Keshun Sherrıll (Kocaeli Kağıtspor)
Chauncey Collıns (Merkezefendi Denizli)
Kalif Young (Bornova Belediyespor)
Dwıght Coleby (Merkezefendi Denizli)
Haftanın Koçu
Zafer Aktaş (Merkezefendi Denizli)
Haftanın Oyuncusu
Chauncey Collıns (Merkezefendi Denizli)
Haftanın Genç Oyuncusu
Ata Kahraman (Bornova Belediyespor)
Haftanın 6.Adamı
Uğur Dokuyan (Kocaeli Kağıtspor)
Haftanın skoreri
Chauncey Collins (Merkezefendi) 37 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Keshun Sherrill (Kocaeli Kağıtspor) 5/9
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Chauncey Collins (Merkezefendi) 8/17
Haftanın en fazla sayı atan takımı
Bornova Belediyespor (94)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
BUDO Gemlik Basketbol (65)
En fazla serbest atış kullanan takım
BŞB Hastanesi Konyaspor (19/30)
En az serbest atış kullanan takım
Kocaeli BŞB. Kağıtspor (6/12)
En fazla ribaund alan takım
Nadir Gold İstanbul Basket (50)
En fazla ribaund alan oyuncu
Joel James (GCT Düzce) 16
En fazla asist yapan takım
Balıkesir BŞB (24)
En az asist yapan takım
Finalspor (14)
Anadolu Basket (14)
Manisa BBSK (14)
En fazla asist yapan oyuncu
İzzet Türkyılmaz (Balıkesir BŞB) 11
En fazla top çalan takım
BUDO Gemlik Basketbol (11)
En az top çalan takım
Finalspor (3)
En fazla top çalan oyuncu
Diante Watkins (Mamak Belediye) 5
En fazla top kaybeden takım
BŞB Hastanesi Konyaspor (17)
En az top kaybeden takım
Finalspor (11)
Sigortam.net (11)
Manisa BBSK (11)

 

Gelecek Hafta Maçları ( 27. Hafta / 15 - 19 Nisan 2021)
BUDO Gemlik Basketbol - GCT Düzce
Akhisar Belediye Basketbol - Balıkesir BŞB
Manisa BBSK - Bornova Belediyespor
Semt77 Yalovaspor - Finalspor
Sigortam.net - Nadir Gold İstanbul Basket
BŞB Hastanesi Konyaspor Basket - Kocaeli BŞB. Kağıtspor
Mamak Belediyesi - Anadolu Basket
Merkezefendi BLD. Denizli Basket - Samsunspor

 

Puan Durumu

S Takım O G M A Y P
1 Samsunspor 26 18 8 2096 2017 44
2 Merkezefendi BLD. Denizli Basket 26 18 8 2117 1877 44
3 Manisa BBSK 26 16 10 2080 1960 42
4 BŞB Hastanesi Konyaspor Basket 26 15 11 2040 2020 41
5 Mamak Belediyesi 26 15 11 2182 2097 41
6 GCT Düzce 26 14 12 1945 1962 40
7 Akhisar Belediye Basketbol 26 14 12 2145 2123 40
8 Balıkesir BŞB. 25 15 10 2031 1989 40
9 Bornova Belediyespor 26 13 13 2032 2009 39
10 Kocaeli BŞB. Kağıtspor 25 14 11 2005 1976 39
11 Sigortam.net 26 12 14 2070 2104 38
12 Semt77 Yalovaspor 24 13 11 1881 1847 37
13 Finalspor 26 10 16 1889 1958 36
14 BUDO Gemlik Basketbol 26 9 17 1952 2112 35
15 Anadolu Basket 26 6 20 2009 2204 32
16 Nadir Gold İstanbul Basket 26 4 22 1825 2044 30
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2037