Manisa son çeyrekte maçı aldı - BasketFaul.com

Manisa son çeyrekte maçı aldı

11-04-21 19:18

TBL 26. haftasında Anadolu Basket'e konuk olan Manisa, 20 farktan geri gelerek son çeyrek maçın kontrolünü eline aldı ve karşılaşmadan 77-67 galibiyetle ayrıldı. Manisa bu sonuçla 16. galibiyetini elde etti. Anadolu Basket'in ise ikinci devre henüz hiç galibiyeti yok. Manisa'nın üçüncü yabancısı Jabarie Hinds bu maç ilk kez forma giydi ve 6 sayı, 2 ribaundla karşılaşmayı tamamladı. Anadolu Basket covid sebebiyle 4 oyuncusundan yoksun oynadı. Manisa da Calvin Godfrey yabancı sınırına takılırken Umut Geçen de maç kadrosunda yer almadı. 


İlk 5'ler:
Anadolu Basket: McMurray, Taylan, Emre, Fitzner, Recep
Manisa BBSK: Hall, Recep, Eren, Ramazan, Gökhan

Anadolu Basket karşılaşmaya 8-0 ile iyi başladı. Ramazan ve Marcus'la Manisa cevap verse de tempoyu eline alan Anadolu skor üstünlüğünü korudu. İlk çeyrek 22-18 Anadolu üstünlüğü ile tamamlandı.

İki çeyreğe skorda kısır başlayan Manisa ilk 5 dakikayı 4 sayıyla geçti. Anadolu ise yakaladığı 11-0 seriyle farkı açmaya devam etti. Son bölümde Alican ve Marcus'un skorlarıyla Manisa farkın çift haneye çıkmasını önledi. İkinci çeyrek 39-31 Anadolu üstünlüğü ile geçildi. 

Üçüncü çeyreğe de daha yüzdeli başlayan Anadolu 9-0 seriyle farklı tekrar açtı. Bu dakikalarda da hücumda kötü görüntü çizen Manisa ilk 5 dakikayı Marcus'un 4 sayısıyla geçti. Son bölümde aldığı moladan daha iyi dönen Manisa kaydettiği 7 sayıyla farkın açılmasına izin vermedi. Üçüncü çeyrek 57-52 Anadolu üstünlüğüyle noktalandı.

Son çeyreğe 7-0 ile başlayan Manisa farkı hızla eritmeye başladı ve 8 dakika kala skoru 59-57 getirdi. Bu dakikalarda Muhammed Faik ile hücumda skor bulabilen Anadolu rakibinin geri dönüşünü durduramadı. Son bölümde yakaladığı seriyle farkı da açan Manisa karşılaşmanın 77-67 galibi oldu.

Öne çıkanlar..
Anadolu Basket: Emre Özkan 20 sayı, Evan Fitzner 17 sayı-13 ribaund, Jahmal McMurray 15 sayı
Manisa BBSK: Marcus Hall 32 sayı, Recep Doğrusöz 9 sayı-5 ribaund, Tolga Kaan Birer 9 sayı-12 ribaund
 
 
 
 

Yorumlar Okunma: 827