Sigortam.net deplasmanda kazandı - BasketFaul.com

Sigortam.net deplasmanda kazandı

10-04-21 19:19

TBL 26. haftasında Finalspor deplasmanına giden Sigortam.net karşılaşmadan 73-69 galibiyetle ayrıldı.

İlk 5'ler:
Finalspor: Harris, Allen, Onur, Gurur, Murat
Sigortam.net: Semih, Serhat, Wilson, Blake, Cenk

Karşılaşma Gurur ve Cenk'in karşılıklı sayılarıyla başladı. İlk 5 dakika sonunda skor üstülüğü 10-8 ile Sigortam.net'teydi. Dengeli geçen karşılaşmada son bölümde arka arkaya iki üçlük isabeti bulan Final öne geçti ve çeyreği 18-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe iki ekip de içerden bulduğu sayılarla başladı. Skorun yakın seyrettiği karşılaşmada ilk 5 dakika 27-27 eşitlikle geçildi. Sigortam.net, Serhat'ın sekanslarıyla öne geçse de Final'den cevap gecikmedi. Son 1 dakika'ya Cenk'in turnikesiyle Sigortam.net önde girse de Murat'ın son saniye basketiyle skor bir kez daha eşitlendi ve çeyrek 37-37 ile tamamlandı.

Semih'le üçüncü çeyreğe çok iyi başlayan Sigortam.net üstünlüğü eline aldı. Bu çeyreğe kısır başlayan Final, rakibi karşısında geri gelmekte zorlanınca skorun gerisinde kalmaya devam etti. Üçüncü çeyrek 57-50 Sigortam.net üstünlüğüyle geçildi. 

Son çeyreğe yayın gerisinden de yüzdeli başlayan Sigortam.net farkı çift haneye çıkardı. Son bölümde skor ritmi yakalayan Final farkı tek hanelere düşürdü. Wilson ile kritik bölümleri geçen Sigortam.net karşılaşmadan 73-69 galibiyetle ayrıldı.
 

Öne çıkanlar..
Finalspor: Göktürk Ural 15 sayı, Murat Erensoy 12 sayı-6 ribaund, Terrelş Allen 11 sayı
Sigortam.net: Cenk Şekeroğlu 16 sayı-13 ribaund, Derrick Wilson 14 sayı-4 ribaund-5 asist, Serhat Uğur 10 sayı-4 asist 
 

Yorumlar Okunma: 882