Memnun: Çok zor maç oldu - BasketFaul.com

Memnun: Çok zor maç oldu

10-04-21 18:01
Galatasaray Koçu Ekrem Memnun ve basketbolcular, Pınar Karşıyaka galibiyetinin ardından Galatasaray Televizyonu’na değerlendirmelerde bulundu.

Ekrem Memnun, “Her pozisyonun bizim için önemi var. İçinde bulunduğumuz yer hiç istemediğimiz bir yer. Buradan çıkmak için acil galibiyetlere ihtiyacımız var. Karşıyaka’nın ligdeki yeri ve hedefleri belli. Çok güçlü bir takımları ve iyi koçları var. Çok zor bir maç oldu bizim açımızdan. Oyuncu arkadaşlarımı göstermiş oldukları konsantrasyon ve mücadele için kutluyorum.  Bulunduğumuz durumdan çıkmak için kontrol bizim elimizde. Her maçın çok önemi var. Dinleneceğiz. Önümüzdeki haftaki maça en iyi şekilde hazırlanacağız. Kazanmak için her şeyimizi ortaya koyacağız. Bu mücadelemizle bulunduğumuz yerden çıkıp istediğimiz noktada ligi bitirmek istiyoruz. “ diye konuştu.

Bir sondaki Bursaspor maçını kazanarak iyi basketbollarını devam ettirmek istediklerini söyleyen kaptan Göksenin Köksal, “Karşıyaka çok iyi bir takım gerçekten. Avrupa’da ilk 8’e kaldılar. Son haftalarda çok iyi basketbol oynuyoruz. Telekom ve Büyükçekmece maçlarında sonlarda kaybettik. Sene başından bu yana böyle bir talihsizliğimiz var. Karşıyaka’ya kazanmaya geldik. Maç daha da farklı bitebilirdi. Karşıyaka dirençli bir takım. Geri gelmeyi başardı. Sonunu biz daha iyi oynadık ve neticesinde kazandık. Tüm takımı tebrik ediyorum. Önümüzdeki Bursa maçını da kazanacağız. Ekren abinin bana verdiği görevi hücumda ve defansta en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Takım halinde çok iyi oynadık ve iyi bir mücadele sonunda kazandık. Çok önemli ve ihtiyaç duyduğumuz bir galibiyetti.” ifadelerini kullandı.

Yiğit Arslan, güzel bir şekilde sezonu noktalamayı hedeflediklerini ifade etti. Yiğit Arslan, “Bütün takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bulunduğumuz durum olmamız gereken durum değil; ama sonuç olarak buraya düştüysek buradan çıkmak da kendi elimizde. Taraftarlarımız bize desteklerini bir şekilde iletiyorlar. Taraftarlarımızdan durumun buraya gelmesinden dolayı tekrar özür diyorum. Sonuç olarak burada güzel bir galibiyet aldık. Tüm arkadaşlarımın emeğine sağlık. İnşallah önümüzdeki hafta da taraftarlarımıza galibiyet hediye edip sezonu noktalamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.  

Yorumlar Okunma: 984