Sherrill 36 sayı attı, Kağıtspor kazandı - BasketFaul.com

Sherrill 36 sayı attı, Kağıtspor kazandı

10-04-21 17:50

TBL 26. haftasında Akhisar Belediyesi'ni konuk eden Kocaeli BŞB Kağıtspor son bölümde çekişmenin arttığı karşılaşmadan 82-80 galibiyetle ayrıldı  Bu sonuçla Akhisar ve Kocaeli BŞB Kağıtspor'un galibiyet sayıları 14 ile eşitlenmiş oldu.


İlk 5'ler...
Kocaeli BŞB Kağıtspor:Can, Mert, Spencer, Sertan,Sherrill
Akhisar Bld: Franklin, Jefferson, Deniz, Berkay, Gökhan

Karşılaşmaya arka arkaya üçlüklerle başlayan Kağıtspor skoru 10-2 getirerek rakibine erken mola aldırdı. Pota altında Jefferson'la etkili olan ve uzak mesafede de Franklin'in şutlarıyla moladan iyi dönen Akhisar skoru yakın tutmaya devam etti. İlk çeyrek Kağıtspor'un 18-17 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe boyalı iyi kullanarak başlayan Kağıtspor farkı tekrar açmaya başladı. Doğukan ve Franklin'le Akhisar bu bölümde skor bularak geçse de Kağıtspor yayın gerisinden yakaladığı yüzdeyle üstünlüğü korudu ve ikinci çeyreği de 46-39 önde tamamladı. 

Üçüncü çeyreğe boyalı alanı iyi kullanarak başlayan Kağıtspor, farkı açmaya devam etti. Jefferson ve Doğukan ikilisiyle son bölümde ritm yakalasa da rakibi karşısında yeterli olmadı. Üçüncü çeyrek 66-55 Kağıtspor üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı.İçerden bu çeyrekte de iyi ritm yakalayan Akhisar farkı eritmeye başladı. Bitime 5 saniye kala Deniz'in sekanslarıyla skoru 80-80 eşitlendi. Mola dönüşü Berkay'ın Sherrill'a yaptığı faul sonucu çizgiye giden Kağıtspor 2/2 ile dönerek skoru 82-80 getirdi ve karşılaşmadan galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Öne çıkanlar..
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Keshun Sherrill 36 sayı-4 ribaund-5 asist, Horace Spencer 12 sayı-6 ribaund, Uğur Dokuyan 12 sayı-4 ribaund-4 asist
Akhisar Bld: Ömer Sancaklı 21 sayı-5 ribaund, Marvin Jefferson 16 sayı-5 ribaund, Deniz Genç 11 sayı-4 ribaund-4 asist
 

Yorumlar Okunma: 913