Efes, Milano'da maça takılmadı - BasketFaul.com

Efes, Milano'da maça takılmadı

10-04-21 06:01
Turkish Airlines EuroLeague’de normal sezonun son haftasında Anadolu Efes, Olimpia Milano'ya 98-75 mağlup oldu. Bu sonuçla dördüncü olan Milano, Bayern eşleşmesinde ev sahibi avantajını eline geçirdi.

Milano maça Delaney-Punter-Micov-Leday-Tarczewski beşi ile başlarken Anadolu Efes maça Larkin-Beaubois-Anderson-Moerman-Pleiss beşi ile başladı.

Efes maça Pleiss'ın üçlüğü ile başlarken Milano 8-0'lık seri ile oyunun kontrolünü ele geçirdi ve hücumda ikili oyunları etkili oynayarak oyun üstünlüğünü de ele geçirdi. Efes Moerman-Anderson ile skorda eşitliği yakalasa da Milano Punter ve Rodriguez-Evans ikili oyunları ile hücumda karşılık verdi. İlk çeyrek 29-19 Milano üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyreğe de Milano hızlı girdi. Shavon Shields ile hücumda hızlı giren Milano farkı 15 sayıya kadar çıkardı. Efes hücumda ikili oyunlarda çembere giderek cevap vermek istedi. Savunmada sertlik seviyesi bu çeyrekte de düşük kalan Efes farkın daha da açılmasını önlese de Milano hücumda yine rahat bir çeyrek çıkardı ve devreye 49-39 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe başlarken Efes'te ilk yarı boyunca yerinden kalkmayan Ergin Ataman normal maç yönetimine geri dönerken bu çeyrekte Sertaç'ı da kullanmaya başladı. Bu çeyrekte Efes savunmada bir parça daha sert başladı ve hücumda Beaubois'nın üçlüğü ile farkı tek hanelere çekmeyi başardı. Ancak Milano hücumda tekrar toparlandı ve Kevin Punter'ın bulduğu 8 sayı ile farkı tekrar 15 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Efes tekrardan Milano'yu yakalamaya yönelik hamle yapmaya çalışsa da Milano bu sefer izin vermedi ve Punter'ın ardından Shavon Shields sahneye çıktı. Üst üste bulduğu sayılar ile farkı 20 sayıya çekti. Çeyrek sonunda Jeff Brooks'un bulduğu basketle son çeyreğe Milano 22 sayı farkla 78-56 üstün girdi.

Son çeyrekte Efes geri dönme adına kendini zorlamadı ve formalite şeklinde geçen son çeyrekte takımlar savunma eforunu iyice düşürdü ve Milano maçı 98-75 kazanarak 4.sırayı aldı. 

Milano'da Shavon Shield 19, Kevin Punter ise 18 sayıyla yıldızlaştı. Efes'te Rodrigue Beaubois 15, Chris Singleton 12, Tibor Ğleiss 11 sayı attı.

Yorumlar Okunma: 689