Barcelona kaybederse neler kazanıyor? - BasketFaul.com

Barcelona kaybederse neler kazanıyor?

09-04-21 20:04

Barcelona-Bayern maçı bütün Euroleague sezonun en merakla beklenen maçı olmayı başardı. Bugün Barcelona yenilerek daha çok şey kazanabilir. Bu nasıl olur derseniz olayı hemen açıklayalım:


* Barcelona eğer bugün Bayern'e yenilirse final yolundan Anadolu Efes, Fenerbahçe, Real Madrid ve CSKA'yı çıkararak ligin kendisi dışındaki en güçlü 4 takımını birbirine kırdıracak.
* Bayern bugün kazanarak 4. olma ve ev sahibi olma şansını devam ettirmek istiyor. Barcelona ise rakiplerinden en azından finale kadar kurtulup önce Zenit sonrasında Bayern ya da Milano ile oynayıp nispeten kolay bir yolu kendine belirleyebilir.
* Tabii Barcelona mağlubiyetinin bizim için başka bir yolu daha açtığını söyleyebiliriz. Eğer Barcelona yenilirse Efes de Milano'yu yenerse iki Türk temsilcisi en erken yarı finalde karşılaşabiliyor.
* Barcelona eğer Bayern'i yenerse de hiçbir olasılığa bakılmaksızın iki Türk temsilcisi Anadolu Efes ve Fenerbahçe çeyrek finalde birbiriyle eşleşiyor. 
* Bugün maç öncesi yapılan açıklamada şanssız bir şekilde Mirotic, Higgins ve Oriola'nın kadroda olamayacağı açıklanırken bunun kaybetme planının bir parçası olup olmadığı da tartışılabilir.

Bakalım İspanyollar o çok sevdikleri eşleşme hesaplarını yapacaklar mı yoksa biz büyük takımız her maçı kazanmak için oynarız düsturuyla maçlarını kazanıp yarı finalde Real Madrid ile eşleşmeyi göze alacaklar mı...


Yorumlar Okunma: 2995