Esen: Denizli'ye 'dur' diyebilecek takım Balıkesir - BasketFaul.com

Esen: Denizli'ye 'dur' diyebilecek takım Balıkesir

09-04-21 14:48
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basketbol Şube Sorumlusu Talha Esen, bu hafta Merkezefendi Belediyesi ile oynayacakları maçın önemine vurgu yaparken, "Onları durdurabilecek bir takım varsa, o da biziz. Galibiyetle birlikte averajı da avantajına çevirebilecek oyuncu ve teknik kadromuz var." dedi.

Bu sezon hakemlerle takımların yaşadığı sorunun kaynağında seyircisiz salonda her konuşulanın duyulması olduğunu da belirten Esen bu konuya dikkat gösterdiklerini söyledi. 

Esen'in açıklamaları şöyle:
"Türkiye Basketbol Ligi 2020-21 sezonunda pandeminin de etkisiyle şu ana kadar sıra dışı bir lig izlemekteyiz. Son 5 haftaya girerken ne aşağıda, ne yukarıda, ne de play-off'a katılacak takımlar adına hiç bir şey henüz belli değil ve bir süre daha da netleşeceğini düşünmüyorum. Bu durum da sezonu gayet keyifli bir hale getirdi. 
"BİZ DE VARIZ" DİYECEĞİMİZ BİR MAÇ
Samsun, Denizli ve bizim normal ligi lider bitirmek için şanslarımız devam ediyor. Takımların kalan maçlarına bakıldığında çok çetin geçecek 5 haftalık bir sürece giriyoruz. Bu hafta Denizli ile ligin en kilit, en düğüm maçlarından biri için karşı karşıya geleceğiz. Denizli çok formda ve Balıkesir’e 10’da 10 ile geliyorlar. Denizli’ye dur diyebilecek bir takım varsa o da biziz. İstediğimiz gibi bir sezon geçirmiyoruz ama oyuncu kalitemiz ortada. Oyuncularımız kalitelerinin tamamını sahaya yansıtmayı becerebilirlerse, Denizli’yi averaj avantajını da alarak yenmemiz çok uzak değil. Takımımız bunun inancıyla, maç yapamadan geçtiğimiz bu 15 günlük süreçte, Denizli maçına daha iyi konsantre oldu.  TRT Spor 2'den canlı yayınlanacak olan çok keyifli bir kırk dakika seyircileri bekliyor. Bu maç ile şampiyonlukta “Biz de varız!” diyeceğimize eminim. 
BSL'YE HAZIRIZ
Takımımızdaki oyuncuların hemen hemen tamamı BSL’ye takım çıkarma tecrübesine sahip. Hatta bazı oyuncularımız bunu birkaç kere başarmış isimler. Hocamızın son iki sezonu lider bitiren takımların hocası olduğunu da hesaba katarsak, bu isimler ne zaman nerede ne yapacağını bilen isimler. Kulübümüz TBL’ye kadar  mücadele ederek ve kazanarak geldi. Yıllardır da bu ligde mücadele ediyoruz. Tecrübeli bir kulübüz ve BSL’ye de hazırız.
SEYİRCİSİZ SALONDA YÜKSEK SESLE KONUŞMAMAK LAZIM
Bu sezon gerek basın, gerek kulüpler, gerekse camia hakemleri eleştirmekte. Benim şahsim fikrim, bu sezonu diğer sezonlardan ayıran şey pandemi. Maçlarda seyircinin olmaması, oyuncuların ve antrenörlerin alışık oldukları karar sonrası tepkilere, hakemlerin ister istemez dahil olmasına sebep oluyor. Bunun sonucunda da teknik faul düdükleri, atılan oyuncu ve hoca sayılarında eski sezonlara kıyasla artış gözlemleniyor. Bizler bile tribünde konuşurken hakemler duyabileceği için dikkat etme zorunluluğunu yoğun olarak hissediyoruz.
ENGEL YOKSA O YOL SİZİ BİR YERE ULAŞTIRMAZ
Seyircinin olmaması bizim gibi taraftarı olan şehir takımları için dezavantaj oldu. Basketbolda taraftarın etkisi yadsınamaz bir gerçek. Ama bunu bahane etmiyoruz. Son düdüğe kadar mücadelemizi vereceğiz. Bernard Shaw’ın güzel bir sözü var: Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.
BALIKESİR KENETLENDİ

Balıkesir’in basketbol şehri olduğunu bilmeyen yoktur. Tribünler boş olsa da, tüm şehir bu sezonun heyecanını içinde yaşıyor ve kenetlenmiş durumda. Bu desteği arkalarında hisseden oyuncularımız Pazartesi günü sahaya çıkacak ve gerekeni yapacaktır. Daha hiçbir şey bitmedi…" 

Yorumlar Okunma: 1272