Zafer Yolu... TBL 25. Hafta EN'leri (Fahri Güler) - BasketFaul.com

Zafer Yolu... TBL 25. Hafta EN'leri (Fahri Güler)

06-04-21 15:15
25. hafta, ertelenen Yalova-Balıkesir maçı dışında oynanan 7 karşılaşma ile tamamlandı. 4 maçı ev sahibi 3 maçı da deplasman takımları kazandı. Samsun ile Denizli kazanmaya ve zirveyi paylaşmaya devam ediyorlar. Play-off yarışı daha da karmaşık hal almaya başladı. 

Gemlik bu hafta kazanarak en yakın rakibi ile farkı iki maça çıkardı ve rahat bir nefes aldı. Anadolu Basket son 11 maçında galibiyetle tanışamazken Denizli 10/10 yaparak bu sezon en uzun galibiyet serisine sahip oldu.

Denizli koç Zafer Aktaş ile çıktığı toplamda 14 maçta 12 galibiyet aldı ve son 10 maçından da galibiyetle ayrılmayı başardı. Sistemini ilk günden itibaren sahaya yansıtmaya çalıştı ve bugünlerin geleceği ilk maçlardan belliydi diyebilirim. Kazandıkları son 10 maçta üç maç tek hanelere kazanıldı (7-8-9 sayılarla), diğer 7 maçı da çift hanelerde ve çok ciddi farklarla kazandılar. Bunu yaparken takıma iki ekleme yaptılar, aslında ama üçüncü transferleri de kendi bünyelerindeki Coleby oldu. Zafer koçun gelişiyle beraber bana göre takımın en büyük transferi o oldu ve yakaladığı çıkışla beraber takımının buraya gelmesinde çok yardımcı oldu. Takımın diğer üyeleri de her maçta arı gibi çalışkan oldular, kazanmak için varlarını yoklarını sahaya yansıttılar. Her oyuncudan oynadığı süreye bakmaksızın maksimum verim alınması son haftaların en fazla konuşulan takımı olmasını sağladı. Kalan 5 maçı kazandıkları takdirde BSL’ye çıkıyorlar. Kalan maçlarda en büyük rakipleri kendileri olacak. Sağlıklı olup bu havayı korurlarsa son maçta kupayı kaldıran takım olmaları içten bile değil.

Samsun kazanıyor, kazanıyor ama kazandıkları son 8 maçın 6'sında Basketbol Tanrıları yanlarında oldu ve son toplarla kazanmayı başardılar. Kazanmak çok önemli, hele ki bu süreçten sonra... Kalan 5 maçta zor fikstürleri var, eğer basketbol kalitelerini yükseltmezlerse bana göre bir değil birden fazla mağlubiyet alabilirler. Bunu ben değil oynadıkları oyun söylüyor ve eğer bunu görmezden gelip düzeltmeleri yapmazlarsa normal sezon şampiyonluğunu kaybetmenin vereceği moral bozukluğu ile play-off'ta mental bir düşüş yaşayabilirler. Sezon başında son 5 hafta zirvede gireceklerini kimse tahmin edemezdi. Şu ana kadar yaptıkları iş inanılmaz, en başta İlker koç liderliğinde fazlasıyla saygıyı hak ediyorlar. Çok savaşıyorlar, son toplara kadar inançları bitmiyor ama kalan 5 maçta normal sezon şampiyonluğu için daha fazlasına ihtiyaçları var. Samsun veya Denizli ikisinden biri 5/5 yaparsa kupayı kaldıran takım olacak. İpler ikisin elinde ama avantajın Denizli’de olduğunu düşünüyorum. 5 hafta sonra kimin kazanacağını öğreneceğiz ama geçen sezondan sonra bu noktalara gelebilmek ve bu denli zevkli sezona büyük katkı yapmak büyük bir iş.

Şampiyonluk Samsun ve Denizli arasında geçeceği ortada ama Balıkesir’de bu iki takımın hata yapmasını bekleyecek. İşleri onlar kadar kolay değil. Denizli’yi artı 12 ile yenmeleri gerekiyor, Samsun’un en az iki mağlubiyet alması gerekiyor ve Balıkesir 5/5 yapacak. Tabii ki de ihtimal var ama o kadar da kolay olmadığını onlar da biliyorlar. Zaten bu hafta oynayacakları maç onların yönünü tamamen belli edecek. Eğer play-off oynarlarsa da oranın en büyük favorisi olan takım olarak sahaya çıkacaklar. 

Bu arada Manisa’ya dikkat! Play-off’a gelince son maçlardaki performanslara, şu anki galibiyet sayılarına ve fikstürlere bakıldığında lig şampiyonu dışında Denizli, Samsun, Balıkesir, Manisa, Konya, Yalova ve Mamak’ın play-off oynayacağını düşünüyorum ama sıralamanın ne olacağını 5 haftalık süreç gösterecek. Kaldı ki bu takımlardan biri şampiyon olacağını göz önüne alırsak ve bir takımı dışarda tutarsak geriye sadece iki takımlık yer olduğunu söylemek yanlış olmaz. O iki sıraya aday takımlar ise, Düzce, Akhisar, Kocaeli, Bornova ve bana göre son 5 haftalık fikstür avantajı ile beraber Sigortam Net play-off için kalan iki sırayı alacak takımlar olacaktır. Evet şu an ben play-off'a neden kalmayayım yukarıdaki takımlarla 1-2 galibiyet var diyebilirsiniz. Her şey öyle bakkal amca hesabıyla olmuyor. Bu hafta herkes direkt rakipleri ile oynayacak, Buyurun sahne sizin.

Kaç haftadır play-off dışında kalacak bazı takımların sürpriz takımlar olacağını yazıyorum ve yanılmayacağıma da eminim. Lig şampiyonu son haftaya girilmeden belli olacaktır ama play-off sırlaması son maç ortaya çıkacak. Haaa, play-off şampiyonu kim olur? derseniz orası erler meydanı olacak gibi, play-off kalan takımlar içinde ilk turdan da sürprizler olacaktır. Bu 4 takım son dörde kalır dediklerinizden mutlaka biri dışarda kalacaktır. Bunun bir sürü parametresi olacak. Şu 5 hafta bir sağ-salim geçsin de sonrası Allah kerim. O yüzden play-off kalmak bir dert, oraya hazır olmak daha büyük bir dert. Günü iyi değerlendirmek gerek yoksa kaçan balık büyük olacak bu sene.

Bu hafta alınan sonuçlarla beraber ligden düşenler matematiksel olarak düşmese de üç aşağı beş yukarı belli. Anadolu Basket resmiyette düşmese de mental olarak gün sayıyorlar gibi bir görüntü var. İstanbul Basket'e ise helal olsun demek gerek. Müthiş mücadele ediyorlar, lige renk katıyorlar ve play-off sıralamasını etkileyecek işler yapıyorlar. Daha planlanmış şekilde sezona başlasalardı şu anda başka şeyler konuşuluyor olacaktı.

26. hafta ligin tartışmasız en zor haftası. En önemli maç ise Balıkesir-Denizli arasında olacak. Denizli kazandığı takdirde Balıkesir’in tüm umutlarını bitirecek, Balıkesir alırsa ve 12 sayıyla kazanırsa normal sezon şampiyonluğu için son 4 hafta 'ben de varım' diyecek. Eee tabii Samsun-Yalova maçı da bu denli önemli. Bu iki maçın sonuçları şampiyonluk için çok değerli. Lig şampiyonluğu için çok önemli maçlar, sezonun en özel haftalarından biri. Play-off için ise çatırtı maçlar var. Takımlar rakipleri ile oynayacak, kazanmaktan başka çarelerinin olmadığı bir hafta yaşayacağız. Çok zor maçların ve belirleyici olacak maçların oynanacağı 26.haftadan sonra bir adım daha bazı şeyleri net konuşmaya başlayacağız. Sakatlıkların ve hastalıkların yaşanmadığı ve hakedenlerin kazandığı bir hafta olsun, sağlıklı haftalar dilerim.

BŞB. HST. KONYA SPOR (14-11) - MANİSA BŞB. (15-10) 63-73

Konya son 10 maç 7 galibiyet 3 mağlubiyet,

Manisa son 10 maç 7 galibiyet 3 mağlubiyet,

Play-off sıralaması için önemli olan maçı kazanan taraf konuk ekip Manisa oldu. Konya ekibi sezon başından bu yana 25.haftada ilk kez iki yabancı ile sahaya çıktı, iki yabancısından 8 sayılık katkı aldı. Upshaw henüz hazır olmadığı bir görüntüsü vardı. Fiziksel olarak toparlanması biraz zaman alacak gibi duruyor. Manisa bu galibiyetle play-off'a üst sıralardan girip saha avantajı yakalamak adına büyük bir adım atmış oldu. Maça agresif ve tempolu başlayan Manisa 11-0 ile perdeyi açmış oldu. Bu dakikadan sonra takımlar karşılıklı seriler yakaladılar. Konya farkı tek haneye indirse de konuk ekip tekrar farkı çift haneye çıkarmayı başardı. İlk yarıda iki takım da düşük üçlük yüzdeleriyle oynadılar. Konya üçüncü periyotta iyi savunma ile Manisa’yı yakaladı ve son periyoda 3 sayı farkla girildi. Günün iyi oyuncuları Gökhan ve Alican ile hücumda etkili olmayı başaran Manisa bu önemli karşılaşmadan galibiyetle ayrıldı. Duşan ve iki yabancısından çok fazla katkı alamayan ev sahibi önemli bir maçtan mağlubiyetle ayrılarak üst sıralara daha fazla yaklaşma şansını kullanamadı.

GCT DÜZCE BASKET (14-11) – ANKARA ANADOLU BASKET (6-19) 96-80

Düzce son 10 maç 6 galibiyet 4 mağlubiyet,

Anadolu basket son 10 maç 0 galibiyet 10 mağlubiyet,

Düzce ilk yarısını istediği basketbolu oynayamadığı ve kötü savunma yaptığı karşılaşmada üçüncü periyotta yakaladığı seriyle farkı yakaladı ve son periyodu rahat oynayarak kazandı. Play-off yolunda avantajını korumayı başardı. Konuk ekip Anadolu basket ise son 11 maçından da mağlubiyetle ayrıldı ve rakiplerinin kazanması sonucu son 5 haftaya umutları iyice azalmış girdi. Ev sahibi ekip Yunus’un etkili hücum performansıyla oynadığı karşılaşmada iç-dış dengesini kurmaya başladığı ikinci yarıdan itibaren üstünlüğünü ele aldı. İlk yarıda geri koşmakta ve savunmada yaşadığı sorunlar nedeniyle üstünlüğü ele alamadı. Konuk ekip maçta 25 dakika başabaş oynamayı başardı. Anadolu basket bu bölümlerde hızlı hücumlardan buldukları kolay sayılar ve dış atışlardaki isabetlerle sayı bulmakta zorlanmadılar. Rakibinin üçüncü periyotta skor 46-46 iken yakaladığı rüzgara engel olmadılar. bu bölümde 25-7 seri yakalayan Düzce rakibinin direncini kırmayı başardı. Farkı koruyan ev sahibi sahadan farklı galibiyetle ayrıldı. 14. Galibiyeti elde ev sahibi play-off için önemli bir adım daha atmış oldu.

AKHİSAR BLD. (14-11) – BORNOVA BLD. (12-13) 90-85

Akhisar son 10 maç 3 galibiyet 7 mağlubiyet,

Bornova son 10 maç 2 galibiyet 8 mağlubiyet,

Ligi ilk yarısının en başarılı bir o kadarda ikinci yarının en başarısız takımları olan iki takım karşı karşıya geldi. Akhisar bu galibiyetle beraber play-off şansını korudu. Bornova bu mağlubiyetle play-off şansının kaldığını düşünmüyorum. Kalan 5 hafta zor fikstürü de hesaba katınca işleri mucizelere kaldı. Bornova maça dış atışlardaki isabetlerle iyi başladılar. Topu iyi paylaştılar boş atışları buldular ve oyunda skor üstünlüğünü ele aldılar ev sahibi ise ilk periyot Berkay’ın enerjisi ve Jefforson'un bulduğu sayılar sonucunda oyuna tutundular. İki takımında savunmada iyi olmadığı bir ilk yarı oldu ve takımlar sayı bulmakta zorlanmadı. İç-dış dengesi daha olan Akhisar ikinci periyodda skor ve oyun üstünlüğüne eline geçirdi. Akhisar 4 numaralarından aldığı katkılar ile skoru önde götürmeyi başarırken, Bornova Ata ile sayılar bulmayı başardı. Son periyoda da Ata ile etkili olan konuk ekip skorda önde olan taraftı. Potaya yaptıkları ataklar ile sayılar buldular. Son 4 dakikaya 75-81 önde giren taraf Bornova oldu. Bu dakikadan sonra ev sahibi Ömer’in iyi oyunu ve Alihan’ın çizgiden gelen sayılarıyla 11-0 seri yakaladı ve 86-81 öne geçmeyi başardı. Bornova yanlış hücum tercihleri ve savunma ribaundlarındaki sorunlarla bu seriye engel olamadı ve play-off için bu önemli maçı kaybetmekten kurtulamadı. Son anlarda daha iyi oynayan ev sahibi bu kritik maçtan galibiyetle ayrıldı ve play-off şansını sürdürmeyi başardı.


MAMAK BLD. (14-11) – NG İSTANBUL BASKET (4-21) 82-94

Mamak, Son 10 maçta 6 galibiyet 4 mağlubiyet,

Mamak play-offa yüksek sıralardan girebilmek adına ağır bir mağlubiyet aldı. Bence staffın hesabını bozan bir mağlubiyet oldu. Son 5 hafta için önemli fikstür avantajları var ama bu mağlubiyet onları hedeflerinden bir tık altta tutacaktır. Bu maçtaki en büyük sorun geri koşma problemleri oldu. Fast break savunması kötü yapmaları , rakiplerinden 30 sayı kolay sayı yemeleri ve hücum ribaundlarından yedikleri 21 sayı oldu. Takım ve 1x1 savunmayı kötü yaptıkları günde 82 sayı atsalar da kazanmak için yeterli olmadı.

İstanbul Basket, son 10 maçında 3 galibiyet ve 7 mağlubiyet,

Bu galibiyetlerinde çoğunu son maçlarda aldılar. İlk 14 hafta hiç kazanamamaları bu durumda olmalarının en büyük nedeni. O süreçteki sonuçların birçok nedeni var ama daha planlı bir şekilde sezona başlamış olsalardı şu anda başka şeyler konuşuyor olabilirlerdi. Alınan sonuçlarda en önemli etkenlerden biri de Yiğitcan’ın maçlarda yer alıyor olması. Hele bu maçtaki performansı ondan beklenen bir patlama oldu, oyunun her alanını domine etti ve takımın maçı kazanmasındaki en önemli etken idi. Takım olarak da bu maçta savunmayı iyi yapmaları ve savunma kaynaklı buldukları kolay sayılar sonucunda daha ilk periyodda oyuna hakim oldular. Hücum ribaundlarındaki etkili performansları sonucunda 21 sayı bulmaları onları iyice rahatlattı. Takım olarak her yarı sahayı hızlı geçtiklerinde üretken oldular. Yarı saha hücumlarında da Yiğitcan ve White ile etkili olunca genç takımın galibiyeti kaçınılmaz oldu. 5 hafta var ve ligde kalmak adına en yakın rakipleri ile 4 galibiyet fark var. Büyük bir mucize gerekiyor. Ama lige kattıkları renk daha da güzel bir hal aldı. Kalan 5 maçta bakalım neler yapacaklar.


BUDO GEMLİK (8-17) – FİNAL SPOR (10-15) 83-74
Gemlik bu galibiyetle rahat bir nefes aldı ve ligde kalmayı büyük ölçüde garantiledi diyebilirim. Samsun’a karşı oynadıkları üç uzunlu sistem bu maçında kırılma noktası oldu. Hem hücumda hem de savunmada etkili olan sistem maçın kazanılmasında ana rol oynadı. Hücumda kritik anlarda Emre’nin post oyunlarından avantaj elde ettiler. Savunmada ise çok büyük olup, herşeyi değişerek oynadılar, fiziksel olarak yenilmediler. Watson’ın takımı iyi yönetmesi, takım arkadaşlarını doğru pozisyonlarda beslemesi ve kritik topları sayıya çevirmesi kazanılmasında etkin rol oynadı. Son 5 dakikaya eşitlikle girilmesine rağmen son 5 dakikada iyi savunma ve doğru hücumlarla akıllı oynadılar ve çok önemli bir maçı kazanmayı başardılar. Önümüzdeki hafta İstanbul maçını da kazanırlarsa son 4 hafta onlar için daha rahat geçecektir.

Final spor son 5 dakikaya kadar oyuna ortak olduğu ve eşitlikle girdiği karşılaşmada Gemlik’in yaptığı üç uzunla match-up zone savunmasına hücum etmekte zorlanıp kolay sayılar yediği için maçı kaybetti. Göktürk’ün performansı ile hücumda sayılar bularak oyunda kaldılar. Harris ile oynanan ikili oyunlar ve Mustafa ile pota altında sayılar bulsalar da son 5 dakikalık bölüm onların kaybetmesine neden oldu. Son bölümlerde Allen dışında başka oyuncudan sayı gelmeyip boş şutlar kaçınca ve Emre’nin post oyunlarından gelen sayılara engel olamayınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Onlar bu mağlubiyet ile azda olsa olan play-off umutlarını tamamen kaybetmiş oldular. Kalan 5 maç çok zor ama alacakları galibiyetler play-off sıralamasını direkt etkileyecektir.


SİGORTAM NET (11-14) – SASMSUN SPOR (17-8) 68-69

Sigortam Net, son 10 maç 4 galibiyet 6 mağlubiyet,

Bu mağlubiyet gerçekten çok acı oldu ve eminim takımdaki herkes bu geceyi uykusuz geçirecektir. Aslında kaybedilen maçla beraber play-off umudunu da kaybetmiş oldular. Son pozisyonda çok büyük hatalar zinciri var ve mağlubiyet onlara gerçekten ağır gelecektir. İlk periyot ve son periyot dışında hücum etmekte zorlandılar. İkinci periyotta anca 4 sayı atabildiler. Evet maç savunma maçı olacaktı ve iyi savunma yapmaya gayret ettiler son saniyede kaybettikleri maçta 69 sayı yediler lig liderinden ama son 15 saniyedeki hatalardan dolayı maç o duruma geldi diyebiliriz ve hele faul atışındaki konsantre eksikliği, ya da organize olamamaları maç boyunca yaptıklarını tek bir topta alıp götürdü. Bu maçı alsalar play-off için umutları daha da güçlenecekti ama olmadı. Bana göre play-off şansları artık kendilerinde değil rakiplerinin yapacaklarına bağlı.

Samsun, son 10 maçta 8 galibiyet 2 mağlubiyet,

Bu galibiyetlerin 8 galibiyetin 6'sını geriden gelip son anlarda, son toplarda, son saniyelerde ve bir maçı da uzatmada kazanmayı başardı. her maç ayrı bir hikaye oldu onların maçı ve Sigortam Net maçı da uzun süre unutulmayacak bir maç oldu ve kenardan çizseniz anca bu şekilde bir oyun hazırlayabilirdiniz ve rakip faul atarken Can ribaund için dizilmişti, faul atışı kaçınca koştu kendini herkese unutturdu ve aldığı pası çok iyi değerlendir, bulduğu isabetli üçlükle takımına inanılmaz bir maç kazandırdı. Maça çok kötü başladılar ama onlar son maçlarda buna alıştılar diyebiliriz ve ikinci periyotlardaki geri dönüşleri ne ilk ne de son olacak gibi duruyor. İlk periyotta 26 sayı yedikten sonra rakibine ikinci periyotta sadece bir tane saha içi isabete izin verdiler. İkinci yarıda Can-Dukes ikilisi hücumda takımı ayakta tutarken, Berkay hem savunmadaki enerjisi hem de hücumdaki 15 sayılık katkısı bence onların maçı son topa taşımasında ki en önemli faktör oldu. Sonuçta son 5 haftaya girildi iyi ya da kötü oynamaktan çok kazanmak herşeyden daha önemli bu saatten sonra. O yüzden ne yapıp kazanmaya zirvede kalmaya devam ediyorlar. Mücadeleleri takdire şayan. Sezon başında son 5 haftaya zirvede gireceklersiniz deselerdi kendileri dahi kimse inanmazdı ama yakaladıkları havanın karşılığında son 5 haftaya lider giriyorlar.

ME DENİZLİ BASKET (17-8) – KOCAELİ BŞB. KAĞIT SPOR (14-11)

Denizli, son 10 maç 10 galibiyet 0 mağlubiyet,

Koç Zafer Aktaş’tan sonra 14 maç 12 galibiyet.

Kocaeli, son 10 maç 5 galibiyet 5 mağlubiyet,

Denizli son iki maçından ciddi dersler çıkarmış ve hücumda ve savunmada özellikle 30 dakika boyunca müthiş oynadı. Son periyot biraz konsantre kaybı yaşasa da son dakikalarda yine toparlandı ve maçtan farkı galip ayrılarak Samsun ile beraber zirveyi paylaşmaya devam etti. Kocaeli ekibi üç kısası Sherrill-Can-Sertay üçlüsünün iyi savunulması sonucunda hücumda etkisiz kaldığı günde mağlup olmaktan kurtulamadı. Denizli ekibindeki her oyuncu arı gibi çalıştı. İkinci periyotta hücumda tıkandıkları anda genç oyuncu Mustafa’nın hücum yönlendirmesi ve enerjisi ile tecrübeli Ümit takımı krizden çıkardı ve fark 20'lere çıktı. Kocaeli ise Bora-Uğur ikilisinden çok katkı aldı ve periyod başında takımı ayakta tutan oyuncular oldular. Üçüncü periyodda Bora-Spencer ikilisi ile başlayan konuk ekip bu ikiliden pota altın üstünlük sağladı ve farkı erittiler. Hücum ribaundları ile sayılar buldular. Fark ilk kez 12 sayıya indi. Bu dakikadan sonra topu iyi paylaşan ve her oyuncusundan katkı alan Denizli iyi bir ritim yakaladı ve farkı 25 sayıya çıkardılar. Ev sahibi son periyoda savunma disiplini ile başlasalar da bir iki pozisyondan sonra konsantre kaybı yaşadıkları ve potaya giderek sayı üreten Kocaeli’yi durduramadı ve fark 13 sayıya indi. Kalan bölümlerde ise hızlı hücumlarla sayı bulan ev sahibi 10/10 yaparak galibiyet serisini daha da yukarıya taşımayı başardı. Kocaeli bir maç eksiğiyle 13 galibiyette kaldı. 

 

TBL HAFTANIN EN’leri
Haftanın Takımı
Nadir Gold İstanbul Basket
Haftanın Altın Karması
Berkay Sinirlioğlu (Samsunspor)
Gökhan Aydın (Manisa BBSK)
Yiğitcan Saybir (NG İstanbul Basket)
Emre Tanışan (BUDO Gemlik Basketbol)
Hakan Yapar (Merkezefendi Denizli)
Haftanın Altın Karması (Yabancı)
Maurıce Watson (BUDO Gemlik Basketbol)
Troy Franklın (Akhisar Belediye)
Desmond Washıngton (GCT Düzce)
James Whıte (NG İstanbul Basket)
Joel James (GCT Düzce)
Haftanın Koçu
Ozan Havuzlu (NG İstanbul Basket)
Haftanın Oyuncusu
Yiğitcan Saybir (NG İstanbul Basket)
Haftanın Genç Oyuncusu
Enes Bayraktar (NG İstanbul Basket)
Haftanın 6.Adamı
Talat Altunbey (BUDO Gemlik Basketbol)
Haftanın skoreri
Yiğitcan Saybir (İstanbul Basket) 28 sayı
Haftanın 3’lükçüsü
Yiğitcan Saybir (İstanbul Basket) 4/6
Evan Fitzner (Anadolu Basket) 4/6
En fazla 3’lük sayı kaydeden oyuncu
Yiğitcan Saybir (İstanbul Basket) 4/6
Evan Fitzner (Anadolu Basket) 4/6
Brayon Blake (Sigortam.net) 4/7
Can Özcan (Samsunspor) 4/8
Haftanın en fazla sayı atan takımı
GCT Düzce (96)
Haftanın en az sayı yiyen takımı
Merkezefendi BLD. Denizli Basket (62)
En fazla serbest atış kullanan takım
Bornova Belediyespor (23/32)
En az serbest atış kullanan takım
GCT Düzce (7/10)
En fazla ribaund alan takım
Nadir Gold İstanbul Basket (47)
En fazla ribaund alan oyuncu
James White (NG İstanbul Basket) 14
En fazla asist yapan takım
GCT Düzce (32)
En az asist yapan takım
BŞB Hastanesi Konyaspor (13)
Kocaeli BŞB. Kağıtspor (13)
En fazla asist yapan oyuncu
Oğulcan Sevim (Anadolu Basket) 15
En fazla top çalan takım
Finalspor (11)
En az top çalan takım
Bornova Belediyespor (4)
En fazla top çalan oyuncu
Derrick Wilson (Sigortam.net) 4
Horace Spencer (Kocaeli Kağıtspor) 4
En fazla top kaybeden takım
Sigortam.net (24)
En az top kaybeden takım
Akhisar Belediye Basketbol (10)

 

Gelecek Hafta Maçları ( 26. Hafta / 8 - 12 Nisan 2021)
GCT Düzce - Mamak Belediyesi
Samsunspor - Semt77 Yalovaspor
Kocaeli BŞB. Kağıtspor - Akhisar Belediye Basketbol
Finalspor - Sigortam.net
Bornova Belediyespor - BŞB Hastanesi Konyaspor Basket
Nadir Gold İstanbul Basket - BUDO Gemlik Basketbol
Anadolu Basket - Manisa BBSK
Balıkesir BŞB - Merkezefendi BLD. Denizli Basket

 

Puan Durumu

S Takım O G M A Y P
1 Samsunspor 25 17 8 2014 1950 42
2 Merkezefendi BLD. Denizli Basket 25 17 8 2032 1796 42
3 Manisa BBSK 25 15 10 2003 1893 40
4 BŞB Hastanesi Konyaspor Basket 25 15 10 1963 1926 40
5 Akhisar Belediye Basketbol 25 14 11 2065 2041 39
6 Mamak Belediyesi 25 14 11 2100 2026 39
7 Balıkesir BŞB. 24 15 9 1950 1904 39
8 GCT Düzce 25 14 11 1874 1880 39
9 Bornova Belediyespor 25 12 13 1938 1932 37
10 Kocaeli BŞB. Kağıtspor 24 13 11 1923 1896 37
11 Sigortam.net 25 11 14 1997 2035 36
12 Semt77 Yalovaspor 23 13 10 1814 1765 36
13 Finalspor 25 10 15 1820 1885 35
14 BUDO Gemlik Basketbol 25 8 17 1881 2047 33
15 Anadolu Basket 25 6 19 1942 2127 31
16 Nadir Gold İstanbul Basket 25 4 21 1760 1973 29

Yorumlar Okunma: 1268