Itoudis: Savaşmaya hazır oyuncularla devam ediyorum - BasketFaul.com

Itoudis: Savaşmaya hazır oyuncularla devam ediyorum

30-03-21 21:44
Turkish Airlines EuroLeague’de Zenit St. Petersburg deplasmanından galip ayrılan Moskova ekibinde koç Dimitris Itoudis, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Itoudis, Mike James’in ismini vermese de yıldız oyuncusu ile ilgili konuştu:

“Bugün burada gördüğünüz kadro ve Joel Bolomboy ile Nikola Milutinov gibi sakatlıkları sebebiyle Moskova’da kalan oyuncularımız, ben yardımcılarımla birlikte bu harika takımın başında, burada olduğum sürece sezon sonuna kadar birlikte yürüyeceğimiz kadro.”

James’in kadro dışı bırakılması kararı ile daha önce hazırlanan metni okuyan Itoudis, şunları ifade etti:

“Bu, kişisel bir karar çünkü bu takım için savaşa gitmeye hazır oyuncular, teknik ekip ve diğer çalışanlar ile birlikte savaşa gitmeye karar verdim. Her şeyden önce takım arkadaşlarına saygı göstermeye hazır oyuncularla, takımı kendilerinin üzerine koyan oyuncularla, benim çalıştırdığım kulübün değerlerini temsil eden oyuncularla yola devam etmeye karar verdim. Çünkü şampiyon olmak istiyorsak her şeyde şampiyon olmalıyız. EuroLeague şampiyonlukları kazanmak ve zirvede olmak, taraftarlarımız ve çocuklarımız için harika örnekler oluşturmak istiyorsak birbirine ve basketbola saygı göstermeye hazır bir oyuncu grubuna ihtiyacımız var. Sadece kendini önemseyen değil, herkesi önemseyen oyunculara ihtiyacımız var. Kupaları böyle kazanıyorsunuz.”

Itoudis son olarak bunun takımın yararı için verilmiş bir karar olduğunu söyleyerek “Farklı bir şey yapsam oyuncularımın yüzüne bakıp bir şey olmamış gibi davranamazdım. O yüzden onların gözlerinin içine bakıp doğruyu söylemeliyim çünkü amacımızın ne olduğunu onlar çok iyi anlıyor” dedi. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 950