Çıvgın: En az bir galibiyet daha da rahatlatır - BasketFaul.com

Çıvgın: En az bir galibiyet daha da rahatlatır

29-03-21 13:58
Galatasaray'ı bu sezon ikinci defa yenerek alt sıralarla mesafesini artıran Büyükçekmece'nin Koçu Özhan Çıvgın, "Rahat bir nefes aldık ama en az bir galibiyet daha alarak ligde kalmayı garantilemek istiyoruz." dedi.

Covide yakalananlar ve sakatlıklar nedeniyle sezon boyunca gel-git'ler yaşadıklarını belirten Çıvgın, "Herşeye rağmen sezon başında bitime 9 hafta kala 9 galibiyet alacaksınız deseler, hemen kabul ederdik." diye konuştu.

Çıvgın, nefes kesen son Galatasaray maçını ve sezonu şöyle anlattı:
"Önceki üç maçı kaybetmiş olsak da iyi oynamıştık. Galatasaray maçı iki taraf için de çok önemliydi. Hafta boyunca savunmayı çok çalıştık ama ilk yarıda özellikle boyalı alanda çok açık verdik, yine de organize olmayan hücumlar da dahil skor bularak oyunda kaldık. İkinci yarıda ise savunmaların sertleşmesine karşın iki takım da skor buldu. Maçın ilk yarısı basketbol insanlarını tatmin etmese de ikinci yarı hem basketbolseverlere, hem de basketbol insanlarına sanırım keyif vermiştir. Oyun sonlarda 7 dakika duraksamamış olsa, momentumu elinde tutan taraf olarak daha rahat galip gelebilirdik.

Şimdi 9 galibiyetle bir nefes aldık. kalan 4 maçımızı kazanmadan da ligde kalma şansımız çok büyük ama biz işi şansa bırakmak istemiyoruz, bu nedenle en az bir galibiyet daha almak için mücadele edeceğiz. 

Bütün takımlar gibi zor bir sezon geçiriyoruz. Gerek covid vakaları, gerekse sakatlıklar özellikle kısa rotasyonumuzu çok etkiledi. Herşeye rağmen sezon başında ligin bu haftasında kabul edeceğimiz bir galibiyet sayısına sahibiz." 

Yorumlar Okunma: 1184