Fenerbahçe Afyon'da 29 farktan zorlandı - BasketFaul.com

Fenerbahçe Afyon'da 29 farktan zorlandı

28-03-21 18:51

İSTATİSTİK

Fenerbahçe Beko zorlu geçmesi beklenen HDI Sigorta Afyon Belediyesi deplasmanından 97-87 galip ayrıldı. Farkı maç içinde 29 sayıya kadar çıkaran Fenerbahçe maç sonunda yakalansa da kazanmayı bildi.

Maça iyi başlayan taraf ev sahibi Afyon oldu. Fakat Kairysin erken faul problemine girmesi ve Brown'ın üçlükleriyle Fenerbahçe rakibini yakaladı. Televizyon molasına Fenerbahçe üstün girse de Afyon hücumda etkinliğini sürdürünce skorda yeniden öne geçti. Çeyrek sonunu daha iyi oynayan Fenerbahçe yeniden üstünlüğü ele alırken ilk çeyrek 28-27 Fenerbahçe lehine sonuçlandı.

İkinci çeyreğe dengede girildi. İki taraf da hücumda istediklerini yaptı ilk bölümde. Çeyreğin ikinci kısmında ise Fenerbahçe fırtınası vardı. Egemen Güven'in sportmenlik dışı faulünün ardından 12-0 seri yakalayan Fenerbahçe bir anda farkı 15 sayıya çıkardı. Çeyrek sonuna kadar da Egemen hariç sayı üretmekte çok zorlanan Afyon farkı eritemedi. Devre arasına 56-39 Fenerbahçe üstünlüğü ile gidildi.

Üçüncü çeyrekte de Fenerbahçe hücumda dişlileri iyi bir şekilde çalıştırdı. Rahat sayı üreten deplasman ekibine karşı savunmayı bir türlü oturtamayan Afyon rakibini durduramadı. 24. dakikada fark 71-42 skoruyla 29 sayıya çıktı. Önce Laisner sonra Kairys ile etkili olan evsahibi ekip farkı eritmeyi az da olsa başarıd. Son çeyreğe girerken Fenerbahçe'nin 77-58 üstünlüğü bulunuyordu.

Son çeyrğein başında yerli oyuncularından sürpriz katkı alan Afyon önce 7-0'lık sriyle farkı 13'e indirdi. Fenerbahçe de sadece yerli oyunculardan sayı bulabilirken farkı belirli bir seviyede tuttu. Son 5 dakikaya girilirken fark 13 sayıydı. Bu dakikadan sonra gelen 9-3'lük şok seriyle maçın bitimine sadece 75 saniye kala fark 4 sayıya indi. Fenerbahçe bir top kaybı daha yapsa da çabucak geri kazanırken Melih'in üçlüğü adeta fişi çekti. Basit hataya bu andan sonra izin vermeyen Fenerbahçe rakibinin hücumda panik yapmasıyla fakrı yeniden çift hanelere çıkardı.  Fenerbahçe karşılaşmadan 97-87 galip ayrıldı.
Öne çıkanlar...
Afyon Belediyesi: Pako Cruz 23 sayı (3/5 üçlük), 5 ribaund, 8 asist, Evaldas Kairys 18 sayı, 4 ribaund, 2 asist, Paul Leissner 17 sayı, 7 ribaund, Paul Macura 10 sayı, 3 ribaund
Fenerbahçe BEKO: Lorenzo Brown 20 sayı (4/8 üçlük), 2 asist, Tarık Biberovic 10 sayı, 2 ribaund, Melih Nahmutoğlu 15 sayı (3/4 üçlük), Kenan Sipahi 9 sayı, 3 ribaund, 5 asist, Dyshawn Pierre 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist

 

Yorumlar Okunma: 1586