Anıl Uyanık: TBL altın yılını yaşıyor - BasketFaul.com

Anıl Uyanık: TBL altın yılını yaşıyor

26-03-21 12:32
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Menajeri Anıl Uyanık, kulüp gelirlerinin arttığını, birçok takımın play-off'lar için üçüncü yabancı hamlesi yaptığını, TRT'nin maçları yayınlamasının ligin marka değerini artırdığını belirtti ve "TBL altın yılını yaşıyor." dedi.

Uyanık'ın açıklaması şöyle:

"Bu sezon ligde normal sezon bitimine 7  hafta kalmış olmasına  rağmen kesin sıralaması belli olan hiç bir takım yok. Ligin bu rekabetçi hali hakikaten pek benzeri görülebilecek bir durum değil ve heyecan verici. Play off'lardan bahsetmek gerekirse...  3. yabancı hamlesini yapmaya başlayan takımlar, potansiyel olarak yapabilecek takımlar, Konyaspor'un uzun yabancı transferini gerçekleştirmesi bize başlı başına ayrı bir heyecan ve basketbol şöleni vaadediyor. Özellikle kendi takımım maçları için konuşmam gerekirse son haftalarda başarılı hakemlik  performansları görmeye başladık ki bu durum tüm kulüplerimiz için  güven ortamını artırıyor.

TBL'yi organizasyon anlamında değerlendirecek olursak, öncelikle takımların gelir kaynaklarının arttığını gözlemliyoruz. TBF'nin kulüplere sağladığı maddi destek, ligin rekabet seviyesine bağlı olarak ve yine federasyonumuzun emekleriyle maçların iddiaya girme oranının yüzde 90'lara ulaşması kulüplere nefes aldırdı. Tüm maçların önce TBF youtube kanalından yayınlanmaya başlaması ve ardından TBL için bir milat kabul edebileceğimiz TRT Spor 2 yayınlarının başlaması ligin marka değerini artıran gelişmeler oldu. Artık TBL daha görünür, daha bilinir ve değerli konumda. TBL bu sezon altın sezonunu yaşıyor olarak değerlendiriyorum. Tek eksiğimiz bir önce salonlarda  kavuşmayı beklediğimiz basketbolseverler..." 

Yorumlar Okunma: 1386