Dikkat edin, sezonu yakmayın - BasketFaul.com

Dikkat edin, sezonu yakmayın

25-03-21 14:54
Hani dünyada yakaladığı her 100 kişiden iki buçuğunu öldürürken, her nasılsa Türkiye'de her 100 kişiden birinin (!) canını alan melun virus, açık bulduğu her delikten sızıyor. Kafelerde, lokantalarda burun buruna oturan insanlarımız, lepaleb kongreler, sorumluyken sorumsuzca davrananlar sonucunda virus her gün en az 30 bin yeni insanın ağzından burnundan giriyor.

Sezonun başında gevşek tedbirler uygulanırken çok sayıda oyuncu, teknik ve idari ekip üyesi virüsün pençesine düştü ve o dönemde çok sayıda maç da ertelendi. Tedbirler sıkılaştırılınca basketbol da rahatladı, bir süre maçlar eksiksiz oynandı. Virüsün üçüncü defa zirve yaptığı şu günlerde doğal olarak basketbol da tehdit altında. Her türlü önlemi alsanız dahi garantisi yok ama yine de doğru davranışlarla riski azaltmak mümkün.

Liglerde sonlara yaklaşıyoruz. Herkes verdiği emeğin karşılığını almak için didinip durdu. Ancak özellikle dışarıda dolaşmaktan, çeşitli mekanlarda zaman geçirmekten hoşlanan basketbolcular şu kritik günlerde dikkatli olmazlarsa, takımlar ve kendileri bütün bir yılın emeğini çöpe atabilirler. Şurada kaldı 2-2,5 ay... Dikkat edin, kendinizi de kulübünüzü de yakmayın... Oturun evinizde... Play off priminiz var, ligde kalma, şampiyonluk priminiz var... En önemlisi sağlıklı olmasını istediğiniz aile bireyleriniz var... Etraf kötü... Bizden söylemesi... Virüsün etkisini azaltması beklenen yaz aylarında kurtlarınızı dökersiniz... Şimdi kendinizi, etrafınızı ve işinizi koruma zamanı... (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 3104