Kokoskov: Olympiacos, Euroleague'in efsanelerine sahip - BasketFaul.com

Kokoskov: Olympiacos, Euroleague'in efsanelerine sahip

25-03-21 11:31
Fenerbahçe Beko Cuma günü Olympiacos’a konuk oluyor. Saat  22.00’da Pire Barış ve Dostluk Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma öncesinde koç Igor Kokoskov ile oyunculardan Marko Guduric açıklamalarda bulundu.
 
Birçok açıdan çok zorlu bir karşılaşma olacağının altını çizen Igor Kokoskov, “Olympiacos çok derin bir kadroya sahip. Birçok tecrübeli ve yetenekli oyunculara sahipler. ‘EuroLeague efsaneleri’ olarak adlandırabileceğimiz isimleri kadrolarında barındırıyorlar. Genç oyuncularının atletizm ve enerjisini, deneyimli oyuncularının tecrübesiyle birleştiriyorlar. Spanoulis, Sloukas ve ilk karşılaşmada bize karşı forma giyemeyen Printezis gibi isimlere büyük saygı duyuyoruz. Kosta Koufos da NBA deneyimine sahip. Olympiacos deplasmanının her zaman zorlu olduğunu biliyoruz. Özellikle son karşılaşmalarda herkesi yenebileceklerini gösterdiler. Çok fazla yeteneğe ve silaha sahipler, bu nedenle parkede en iyi basketbolumuzu ortaya koyabilmeliyiz. Birçok açıdan çok zorlu bir karşılaşma olacak, özellikle de mental olarak. Sabah 10.00’da idman yapmaya alışkın olduğumuz bir düzenden, gece 22.00’da maç yaptığımız bir düzene geçeceğiz.” dedi.
 

Normal sezonda kalan her maçın final niteliğinde olduğunu hatırlatan Marko Guduric ise, “Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Playoff’a kalabilmek için mücadele ediyoruz ve bu nedenle her karşılaşma final niteliğinde. Olympiacos her zaman için tehlikeli bir ekip. Çok önemli bir tarihe, büyük bir basketbol kültürüne ve çok tecrübeli isimlere sahipler. Nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar. Sert ve iyi bir maç oynamalıyız. Bunu başarabilirsek iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 987