Manisa'dan kritik galibiyet - BasketFaul.com

Manisa'dan kritik galibiyet

07-03-21 19:24
TBL 21. haftasında Sigortam.net'e konuk olan Manisa BBSK, baştan sona kıran kıran geçen karşılaşmadan 84-83 galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla Manisa galibiyet sayısını 13'e yükseltti, Sigortam.net ise 10 galibiyette kaldı.

İlk 5ler:
Sigortam.net: Semih-Serhat-Wilson-BJ Blake-Cenk
Manisa BBSK: Hall-Ramazan-Gökhan-Godfrey-Recep

İyi savunmayla başlayan karşılaşmanın ilk isabeti Sigortam.net'le yayın gerisinden geldi. İçeriyi zorlayan Manisa skor bulmasını bilerek skor dengesini korudu. Wilson ile dışardan etkili olan Sigortam.net pota altında rakibi karşısında daha zayıf kaldı. İlk çeyreği Manisa 23-21 önde bitirdi. 

İkinci çeyreğe Eren ve Umut'la iyi başlayan Manisa oldu. Recep'in de oyuna tekrar dahil olmasıyla Manisa skoru 31-25 getirdi. Dışardan son bölümde iyi bir ritm yakalayan Sigortam.net 6 üçlükle üstünlüğü tekrar eline aldı ve çeyreği 46-43 üstünlükle noktaladı.

Üçüncü çeyrekte de savunmalar etkili olmaya devam etti. Ribaundlarda da bu dakikalarda Sigortam.net daha etkili olsa da sayıyla bitirmeyi bir türlü başaramadılar. Son bölümde Manisa'nın yaptığı top kayıplarını Sigortam.net iyi değerlendirdi. Umut'la sayı kaydeden Manisa farkı 5'e çıkardı ve çeyreği 66-62 önde noktaladı.

Son çeyreğe Semih ve Kemal'le pota altında da iyi başlayan Sigortam.net farkı hızla eritmeye başladı. Bu çeyrekte de top kayıplarını sürdüren Manisa farkı açma fırsatını adeta tepti. 04.30 dakika kala Sigortam.net Semih'in basketiyle skoru eşitledi (76-76). Çekişmenin gittikçe arttığı bu dakikalarda Manisa, Umut'un üçlüğüyle skor üstünlüğünü bir kez daha eline aldı. Son bölüme kadar Manisa üstünlüğü elinde tutsa da mücadelesini bırakmayan Sigortam.net 19 saniye kala Serhat'ın üçlüğüyle öne geçti (83-82). 8 saniye kala Tolga ile çizgiye giden Manisa 2/2 ile dönerek skoru 84-83 getirdi. Sigortam.net son hücumdan Semih'le sayı bulamadı ve karşılaşmayı Manisa 84-83 kazandı. 

Öne çıkanlar....
Sigortam.net: BJ Blake 20 sayı-6 ribaund, Derrick Wilson 19 sayı-9 ribaund-7 asist, Semih Say 12 sayı-7 ribaund-5 asist
Manisa BBSK: Calvin Godfrey 19 sayı-9 ribaund, Umut Geçen 17 sayı-5 asist, Marcus Hall 14 sayı-9 asist
 

Yorumlar Okunma: 892