Sinan Güler: Ataman'ın bende emeği çok - BasketFaul.com

Sinan Güler: Ataman'ın bende emeği çok

07-03-21 13:52
Darüşşafaka Tekfen’in kaptanlarından Sinan Güler, beIN Sports’a açıklamalarda bulundu. Seyircisiz oynamaya alıştıklarını ifade eden tecrübeli oyuncu, Anadolu Efes başantrenörü Ergin Ataman’ın kendisi için önemine de değindi.

Sinan Güler’in sözleri şu şekilde:
“Her şeyden önce farklı bir sezon. Geçtiğimiz sene Mart’ın 13’ünde son maçımızı oynamıştık. O gün çok farklıydı seyircisiz oynamak. Bugün seyircisiz oynamaya biraz alıştık ama tabii ki basketbolun en güzel tarafı, seyirciyle kurulan iletişim. Biz salgının hastalık tarafında çok zarar görmemiş olsak da sakatlıklar kendimizi bulmamızı geciktirdi. Şu anda tecrübesizliğimizin yanına enerjimizi çok doğru katabildiğimiz bir noktaya geldik ve umuyorum ki son düzlükte istediğimiz her şeyi yaparak, istediğimiz yerde bitirebilmek güzel olacak.

Esasında her hangi bir antrenör ile kötü bir ilişkim oldu mu diye düşündüğümde aklıma pek bir şey gelmiyor. Evet saha içindeyken kızılan anlar, anlaşmazlıkların olduğu anlar olabilir ama olabildiğince beraber çalıştığım her insanla kuvvetli kuvvetli bir iletişim sağlamaya özen gösterdim. Ergin Ataman’ın tabii ki benim için ayrı bir yeri var. Ergin Ataman, benim önümü açan ve üzerimde çok büyük emeği olan bir insan. Kariyerime kattıkları bir tarafa bana sunduğu fırsatlar öbür tarafa. Benim herhangi bir şekilde materyal başarılardan bahsedecek olursak Ergin Ataman’ın ulaştığım başarılardaki payı çok büyük. Çünkü olabileceğim oyuncu olmamın önünü açan bir karakter oldu. Benden her zaman rolümü net bir şekilde belli ederek istediğini alan da biri oldu. O noktada hep de mutluluk ve keyifle söylüyorum ki yaşadığımız bütün süreçlerin içinde bir antrenörden daha çok abi olmaya kaymış bir insan. O yüzden de çok mutlu ve şanslıyım.” 

Yorumlar Okunma: 1719