Samsun, İstanbul Basket'e zorlandı - BasketFaul.com

Samsun, İstanbul Basket'e zorlandı

06-03-21 16:21

İSTATİSTİK

TBL 21. haftasında ligde son sırada yer alan NadirGold İstanbul Basket'e konuk olan Samsunspor çekişmeli geçen maçtan 76-72 galibiyetle ayrılan taraf oldu. 

İlk 5ler: 
Nadir Gold İstanbul Basket: Knight-Enes B-Karahan Tuan-Tarık-White
Samsunspor: Can-Dukes-Berkay-Mert Ali-Soares

İstanbul Basket karşılaşmaya 7-0 ile iyi başladı. Erken bir molaya giden Samsunspor, mola dönüşü pota altını daha iyi kullanarak kısa sürede rakibine yaklaştı. Ancak skor üstünlüğünü elinden bırakmayan İstanbul Basket çeyreği 20-14 önde kapattı.

Knight ve White ikilisini ikinci çeyrekte iyi kullanan İstanbul Basket farkı çift haneye çıkardı (37-27). Fatih ve Berkay ile reaksiyon gösteren Samsun farkı tekrar tek haneye çekti. İkinci çeyrek 40-35 İstanbul Basket üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte içerden karşılaşmaya yüzdeli başlayan Samsun, üstünlük mücadelesini sürdürdü, Dukes'un da devreye girmesiyle 5 dakika skor 46-46 eşitlendi. Knight üçlüğüyle İstanbul Basket skor üstünlüğünü kısa sürede tekrar eline aldı ama Dukes attığı üçlükle öne geçen Samsun, kalan sürede de skoru korudu ve çeyreği 53-52 önde bitirdi.

Son çeyreğin nefes kestiği karşılaşmada üstünlük el değiştirmeye devam etti. Son 1 dakikaya 68-67 ile önde giren taraf İstanbul Basket oldu. 35 saniye Can ile üçlüğü kaydeden Samsun öne geçerek rakibine molayı aldırdı. İstanbul Basket moladan sayıyla dönemezken Samsun faul sonucu gittiği çizgiden de 2/2 ile döndü. 10 saniye kala Yiğit'in üçlüğüyle İstanbul Basket farkı 1'e çekti. Ancak yine iki kere gittiği çizgiden kayıpsız dönmesini bilen Samsun karşılaşmadan 76-72 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Nadir Gold İstanbul Basket: James White 19 sayı, Daishon White 14 sayı-7 ribaund-5 asist, Enes Bayraktar 10 sayı-7 ribaund

Samsunspor: Kahlil Dukes 15 sayı, Can Özcan 14 sayı-10 ribaund, Fatih Cantitiz 13 sayı-6 ribaund

 

Yorumlar Okunma: 631