Komsuoğlu: Mart ayı da çok önemli - BasketFaul.com

Komsuoğlu: Mart ayı da çok önemli

04-03-21 11:26
Fenerbahçe Beko’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Komsuoğlu, 100-92’lik AX Armani Exchange Milano galibiyetinin ardından konuştu.
 
Galibiyeti Fenerbahçe Televizyonu’na değerlendiren Sertaç Komsuoğlu, “Çok inanıyorduk. Geçen hafta çok talihsiz bir yenilgi aldık. Yenilmek ayrı, geçen haftaki yenilgi bizi çok üzdü. Ama çok karakterli bir takımımız var. Birbirini çok seven, birbirine inanan bir takımımız var. Çok kısa sürede toparlandık. Bu yolculuğa çıkarken ben 2 maç haftasında alacağımız 2 galibiyetin çok önemli olduğunu gerek teknik ekibimize gerek çocuklara bol bol anlatma fırsatı buldum. Onlar da inandılar ve bugün çok önemli bir galibiyet aldık. Hep söylüyorum; Ocak ayı çok önemli, Şubat ayı çok önemli… Bu sene anlaşılıyor ki EuroLeague’de bütün aylar çok önemli. Demek ki Mart ayı da çok önemli. Şimdi Asvel’e gidiyoruz. Asvel çok atletik bir takım. Bugünü hemen unutacağız verdiğimiz sözler hariç. Asvel maçı da çok önemli. Hemen o maça konsantre olmamız gerekiyor. Yarın Fransa’ya uçuyoruz, Cuma günü maçımızı oynayacağız. Tabii yarın önce Fenerbahçemizin Antalyaspor maçını izleyeceğiz. Burada çocuklar futbolla da çok yakından ilgileniyorlar. Önce onu seyredeceğiz sonra cuma günü Asvel’le önemli maçımızı oynayacağız. Çok güzel bir galibiyet oldu. İlk 8’e girmek için her maçı aynı heyecan, aynı istekle oynamamız gerekiyor. Önümüzdeki maça konsantreyiz. Çok sevindik. Sadece takım değil, oynayan 5 değil, benchteki arkadaşlar, bizler hep beraber birlikte hücum ettik, birlikte savunma yaptık. Tek yürek olduk. İnşallah arkası gelecektir.
 

Sezona 2 galibiyetle başlamıştık. Sonra yenilgiler geldi. O zaman, ‘2 maçla şampiyon olamayacağımız gibi yenileceğimiz 2-3 maçla şampiyonluk yarışından kopmayız.’ demiştim. Ama o periyotta beklediğimizden çok yenilgi aldık. Sonra toparlandık. Şu an 12’de 11 çok güzel. O kadar enteresan ki, şu anda 3. sıradaki takımın 10 mağlubiyeti var, bizim 11 mağlubiyetimiz var. Bu hafta ikinci maçlardan sonra sıra değişebilir. Herkesin hedefleri iddialı. O nedenle bu yıl biraz değişik bir EuroLeague sezonu oluyor. Şu anda iyi noktadayız. Esasında Fenerbahçe için iyi nokta her zaman ilk sıradır ama moralimizi çok bozduğumuz, taraftarlarımızın moralini kaybettiği, umutlarını kaybettiği döneme göre şu anda çok iyi noktadayız. Biz önümüzdeki maçı almak zorundayız yoksa bu kadar çabanın meyvesini alamayız. O yüzden biz Asvel’e konsantre olacağız. Öncelikle Futbol Takımımızın yarınki Antalyaspor maçına konsantre olacağız. Onlardan gelecek galibiyetle çok motive olacağız, ondan sonra Asvel maçına konsantre olacağız.” dedi. 

Yorumlar Okunma: 1057