Elbaş: Play off için sonuna kadar savaşacağız - BasketFaul.com

Elbaş: Play off için sonuna kadar savaşacağız

04-03-21 13:42

Takımların covidi geride bırakıp tekrar eski formlarını yakalamaları çok da kolay olmuyor. Ancak GCT Düzce bu durumu iki kere yaşadı ve elinden geldiğince en iyi şekilde de  atlatmaya çalıştı. İkinci covid vakasından iyi dönerek Bornova karşısında çok kritik bir galibiyet alsalar da şimdilerde sıkışık fikstürlerinin sıkıntısını yaşıyorlar diyebiliriz. Son iki maçlarından mağlup ayrıldılar ama hala play-off mücadelesini 9. sırada 11 galibiyetle sürdürüyorlar.

GCT Düzce başantrenörü Fatih Elbaş'tan biz de bugün oynanan karşılaşma sonrasında kısa bir demeç aldık:

"Covidden döndükten sonra özellikle Bornova maçını kazanmamız bizim özgüvenimizi yükseltti. Bu yükselen özgüvenimizle Konya karsısında çok iyi bir galibiyet aldık. Ancak her şey güzel gitse de Kocaeli BŞB Kağıtspor maçında hem fiziksel hem de mental yorgunluğu covidden yeni dönmemiz sebebiyle çok hissettik.

Manisa'ya karşı deplasmanda oyuncularımın ortaya koydukları mücadele takdire değer diye düşünüyorum ve onlarla gurur duyuyorum. Çok değil daha 5 gün önce evinde 100 sayıya yaklaşan Manisa'yı 68 sayıda tuttular. Ancak hem mental hem de fiziksel yorgunluk sebebiyle biz de 60 sayı atabildik. Top kayıpları ve düşük faul yüzdesi bu farkı yarattı diye düşünüyorum. Mücadelemize dersimizi alarak devam edeceğiz. 

Önümüzde çok zorlu Balıkesir ve Samsun maçları var. Devamında da evimizde başlayacağımız 5 maçlık bir seri gözüküyor. En az hasarla bu iki maçı geçebilirsek devamında play-off için çok daha iddialı bir konuma gelebileceğimizi düşünüyorum. O yüzden bu süreci hem sakatlanmadan hem de en az kayıpla geçmenin yollarını arayacağız. Play-off için sonuna kadar savaşacağız."

Yorumlar Okunma: 1095