Sabah: Kondisyonerlere teşekkürler - BasketFaul.com

Sabah: Kondisyonerlere teşekkürler

03-03-21 12:21
Bahçeşehir Koleji BGL Antrenörü Tufan Sabah, Bolu'da düzenlenen ligin ilk etabına takımlarının çoğunun yeterli hazırlık yapamadan geldiğini belirtip, "Bundan sonraki etaplarda kalitenin ve mücadelenin giderek artmasını bekliyoruz." dedi.

Özellikle eğitim kurumlarına bağlı takımların pandemi nedeniyle ligin başlamasına iki hafta kala bir araya gelip çok az çalışma olanağı bulabildiklerini söyledi ve şöyle konuştu:
"İlk etaba, oyuncuları TBL'de ve TB2L'de mücadele eden takımlar daha iyi durumda geldiler. Bundan sonraki etaplarda makasın kapanacağını tahmin ediyoruz çünkü artık bütün takımlar çalışmaya başladı.

Bolu'da pandemi nedeniyle 1 yıl oynamayan oyuncular gibi, takım yönetmeyen koçlar da formsuzdu, ki bunu da çok doğal buluyorum. En büyük krediyi ise kondisyonerlere veriyorum. Çok kısa sürede en doğru çalışmaları yaptırdılar ve bu sayede oyuncular ilk etabı sakatlıksız atlattı. Bir yıldır koşamamış, hatta kilo almış oyuncular turnuvayı sağlıklı şekilde tamamladı. Kondisyonerlere özel olarak teşekkür ediyorum."

Sabah, TBF'nin alt yaş grubu için de yine fanus ortamında bir organizasyon yapmaya hazırlandığını ancak koşulların izin verdiği ilk tarihte yerel liglerin de başlaması gerektiğini ifade etti. Sabah, "Lig yaz aylarında oynansın ve gerekirse Ağustos ayında sona ersin, yeter ki bütün yaş gruplarındaki çocuklarımızı sahalarda görelim." dedi. 

Yorumlar Okunma: 1369