Hakan Yavuz: Bir top, bir maç - BasketFaul.com

Hakan Yavuz: Bir top, bir maç

01-03-21 16:15
Semt77 Yalovaspor Koçu Hakan Yavuz, iki buçuk ayda ciddi mesafe kat ettiklerini, ancak ligi birinci bitirme şanslarının fazla olmadığını belirtirken, "Play off şansımız çok daha fazla." dedi.

Göreve geldikten sonra kondisyoner sorununun da çözülmesiyle fazla yükleme yaptıklarını ifade eden Yavuz, "Şimdi antrenman dozajını aşağı çekip maçlara yoğunlaşma zamanı" yorumunu yaptı.

Yavuz şöyle konuştu:
"Yalova basketbol için ideal bir kent. Oyuncunun vakit kaybına neden olacak koşullar olmadığı için çalışma ve dinlenmeyi düzenli şekilde yapabiliyorlar.

İlk iki ay çok fazla yüklendik ancak artık en kritik dönem başlıyor ve daha çok üst sıralardaki takımlarla karşılaşacağız. Bu nedenle antrenman temposunu aşağı çekip maçlara yoğunlaşacağız.

Her maça rakip oyuncuların bireysel editleri ile, onların özelliklerini hatırlatarak hazırlanıyoruz. Çok sayıda ve birbirine yakın kalitede oyuncumuzun olması nedeniyle rotasyonu geniş tutup, hücum sayısını artırmaya, tempolu oynamaya çalışıyoruz. İki akıllı oyun kurucumuz da bu konuda bizim düşüncemizin uygulanmasına katkı veriyor.

Sigortam.net ve Merkezefendi karşısında iki kritik yenilgi aldık, buna karşın deplasmanda Akhisar'ı yendik. Mağlubiyetlerimizde başlıca neden kötü hücumlardan sonra savunma konsantrasyonumuzda düşüş meydana gelmesi, ki bunu çözmek durumundayız.

Her maçın her topun önemini biliyoruz. Oyuncularına sürekli, "Bir top bir maç... Bir maç bir sezon... Bir sezon bir hayat..." hatırlatması yapıyorum. Öyle bir ligdeyiz ki bir galibiyetle sıralar atlayıp, bir yenilgiyle birkaç sıra gerileyebilirsiniz. Sezon bittiğinde belki ikili, belki çoklu averajlar söz konusu olacak. Bu nedenle her topun değerini bilmek durumundayız.

Bulunduğumuz konum için ligi birinci bitirme şansımızın fazla olmadığını, Merkezefendi Belediyesi ve Balıkesir BŞB'nin bu konuda herkesten şanslı olduğunu görüyorum. Bizim için play off daha yüksek olasılık olarak gözüküyor. Bunu başardığımızda sonrasına bakacağız..." 

Yorumlar Okunma: 1465