Kağıtspor, Düzce'yi mağlup etti - BasketFaul.com

Kağıtspor, Düzce'yi mağlup etti

28-02-21 19:17

TBL 20. haftasında GCT Düzce'yi konuk eden Kocaeli BŞB Kağıtspor karşılaşmadan 89-74 galibiyetle ayrıldı.

İlk 5ler:
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Can-Mert-Spencer-Sertan-Sherrill
GCT Düzce: Yunus-Washington-Salih-James-Mutlu

Kağıtspor, Sherrill ve Mert'le karşılaşmanın ilk sayılarını kaydetti. Arka arkaya yaptığı top kayıplarıyla maça kötü başlasa da Düzce, Mutlu ile rahat bir nefes aldı. Ancak devamını getiremeyen Düzce skorun gerisinde kalmaya devam etti. İlk çeyrek 22-15 Kağıtspor üstünlüğüyle sona erdi.

Düzce ikinci çeyreğe boyalı alanı iyi kullanarak başlasa da yakaladığı ritmi sürdüren Kağıtspor farkı açmaya devam etti. Çeyreğin ikinci yarıında James'in sekanslarıyla Düzce farkı tek topa indirdi. Ancak bu dakikalarda yayın gerisinden de yüzdeli olan Kağıtspor farkı tekrar açtı ve çeyreği 47-39 önde bitirdi.

Üçüncü çeyrek karşılıklı sayılarla başladı. Çeyreğin ikinci yarısında 10-2 seri yakalayan Kağıtspor farkı çift hanelere çıkardı. Washington dışında skor opsiyonu bulamayan Düzce, farkı eriterek maça tekrar ortak olamadı. Üçüncü çeyrek 71-55 Kağıtspor'ün üstünlüğüyle noktalandı.

Son çeyrekte farkında etkisiyle oyuna daha rahat başlayan Kağıtspor oldu. Yunus ve Salih ile bu dakikalarda skor bulan Düzce, rakibinin geriside kalmaya devam etti. Kalan dakikaları zorlanmadan geçiren Kağıtspor karşılaşmadan 89-74 galibiyetle ayrıldı. 

Öne çıkanlar...
Kocaeli BŞB Kağıtspor: Keshun Sherrill 29 sayı-7 asist, Horace Spencer 19 sayı-10 ribaund, Mert Ulutaş 16 sayı
GCT Düzce: Desi Washington 14 sayı, Joel James 14 sayı-13 ribaund, Ömercan Engin 10 sayı
 
 

Yorumlar Okunma: 781