Orman kovaladı, Petkim kaçtı - BasketFaul.com

Orman kovaladı, Petkim kaçtı

27-02-21 17:23

İSTATİSTİK

ING BSL 22. haftasında OGM Ormanspor'u konuk eden Aliağa Petkim, son çeyrekte rakibinin yaklaşmasını önleyemese de karşılaşmadan 83-76 galibiyetle ayrıldı. 

İlk 5ler
Aliağa Petkim: Ray-Vasiliauskas-Ege-Wimbush-Hummer
OGM Ormanspor: Hagins-Ergi-Kikanovic-Kadir-Kloof

Kikanovic ve Hagins ile karşılaşmaya iyi başlayan taraf Ormanspor oldu. Kendrick Ray'in sekanslarıyla rakibini yakalayan Petkim oyunu dengeledi, hakem molasına 11-12 ile gidildi. Kalan dakikalarda Zack ile etkili olan Petkim üstünlüğü de eline aldı ve çeyreği 20-19 önde biitrdi.

İlk çeyreğin son bölümde ritm yakalayan Zack, ikinci çeyreğe de bıraktığı yerden başladı. 7 dakika kala farkı 8'e çıkaran Petkim, Ormanspor'a molayı aldırdı (29-21). Kalan 5 dakikalık bölümde Petkim'de Dorukhan oyuna girer girmez arka arkaya üçlüklerle farkı çift hanelere çıkadı. Ormanspor'da hücumda yalnız kalan Kikanovic tek başına farkı eritemedi. İkinci çeyrek 40-29 Aliağa Petkim önde tamamladı.
İlk yarıda Ormanspor benchten hiç skor bulamazken, Petkim 19 sayılık katkı aldı. 

Üçüncü çeyreğe Petkim, Wimbush'un arka arkaya sayılarıyla başladı. Ormanspor ise Kikanovic ve Ergi ile maçın içinde kalmaya çalıştı. Cevher Özer'in oyuna dahil olmasıyla daha iyi bir oyun düzenine giden Ormanspor, skor bularak iyi bir seri yakalasa da farkı eritemedi. Üçüncü çeyreği Petkim 61-51 Aliağa Petkim önde tamamladı.

Son çeyreğe Ray ve Zack ikilisiyle iyi başlayan Petkim, farkı açmaya devam etti. Saha içi düzeninden bu dakikalarda tekrar çıkan Ormanspor, düzensiz şut tercihleriyle maçın içinde kalmaya çalıştı. Son bölümde yakaladıkları seriyle Ormanspor farkı tek haneye çekmesini bildi. Savunmayı da yukarı çeken Ankara ekibi Petkim'in skor bulmasına izin vermedi ve farkı 2 sayıya kadar düşürdü. Serbest atış çizgisinden sayılarla dönen Petkim üstünlüğü bırakmadı ve karşılaşmadan 83-76 galibiyetle ayrıldı.

-Biitme 11 saniye kala Ormanspor oyuncusu Tu Holloway hakeme yaptığı itiraz sonucu arka arkaya iki teknik alarak oyun dışı kaldı.
-Son çeyrekte biitme 02.13 dakika kala Petkim oyuncusu Dorukhan Engindeniz 5.faulünü alarak oyun dışı kaldı.

Öne çıkanlar..
Aliağa Petkim: Kendrick Ray 19 sayı-5 asist, Stephen Zack 17 sayı-10 ribaund, Thomas Wimbush 15 sayı-5 ribaund
OGM Ormanspor: Elmedin Kikanovic 23 sayı-6 ribaund, Charlon Kloof 14 sayı-8 ribaund-4 asist, Jamelle Hagins 12 sayı-6 ribaund

Yorumlar Okunma: 1221