Duraklar: Telekom'un hedefi istikrarını taçlandırmak - BasketFaul.com

Duraklar: Telekom'un hedefi istikrarını taçlandırmak

27-02-21 14:11
Türk Telekom Genel Menajeri Cenk Duraklar gerek BSL'de, gerekse BCL'de kritik bir döneme gireceklerini belirtip, "Önümüzdeki 45 günde bizi 15 kritik maç bekliyor. Adeta bir Mart Çılgınlığı yaşayacağız. Yeni transferlerimizin çabuk uyum sağlaması, bizim için çok önemli." dedi.

Duraklar şöyle konuştu:
"Ait olduğumuz lige kısa bir aradan sonra 3 yıl önce dönen bir takım olarak belli bir istikrarı teknik ekibimizle birlikte yakaladık ve Ankara seyircisinin ilgisini yeniden görmeye başladık. Sezon içinde hem covid vakaları, hem sakatlıklarla karşılaştık ancak bir şekilde hedeflerimizin içinde kaldık. Tyler Ennis'in şanssız sakatlığının ardından geçtiğimiz günlerde de Michael Eric'i Euroleague'e gönderdik ve yerlerine şu dönemde alınabilecek iki değerli oyuncu kattık. Tabii asıl sezon şimdi başlıyor. Özellikle yeni oyuncularımızın bu dönemde çabuk uyum sağlaması hedefe ilerlememizde etkili olacak."

Duraklar BCL'de yarım kalan işlerinin  belirtip:
"BCL'de sezonu grup birincisi olarak tamamladık. Şimdi ilk önceliğimiz FIBA Şampiyonlar Ligi BCL'de son 8 arasına kalmak. Bunu gerçekleştirebilirsek yönetimimiz organizasyonu Ankara'ya almak için çok istekli. Elbette Ankara'da TOFAŞ ve Karşıyaka'yı konuk etmek de bize ayrı bir mutluluk verecektir. Umarız o günlere ulaşırız ve belli sayıdaki seyirciyi o günkü koşullara göre salonda görürüz."

Bu haftaki rakipleri Bursaspor'un da son hamlelerden sonra oldukça güçlendiğine işaret eden Duraklar, "Saygı duyduğumuz bir rakiple karşılaşacağız. Hafta içinde ayak bileğinden sakatlanan ve 3 hafta sonra sahalara dönebilecek olan Sam Dakker bu karşılaşmada oynamayacak. Sam bizim için çok önemli ve arkadaşları yokluğunda onun için de oynayacak." diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 752