Draymond Green'den dersler - BasketFaul.com

Draymond Green'den dersler

27-02-21 08:41
Golden State Warriors, Charlotte Hornets'i 130-121 yenerken Draymond Green'in olağanüstü performansı maçın üzerine çıktı.

İlk çeyreği 7 sayı, 7 ribaund, 8 asistle triple double'a yakın istatistiklerle oynayan Draymond Green karşılaşmayı 11 sayı, 12 ribaund, 19 asistle tamamladı. Daha önce 4 kez 16 asist üreten Draymond Green böylece kariyer rekorunu 3 basamak yukarı taşıdı.

Stephen Curry 29 sayı (10/10 serbest atış), 4 ribaund, 9 asist, Kelly Oubre 27 sayı (3/6 üçlük), 6 ribaund, 3 asist, Andrew Wiggins 17 sayı, 2 ribaund, 3 asistle oynadı.

Charlotte Hornets'te LeMelo Ball 22 sayı, 7 ribaund, 6 asist, Terry Rozier 24 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Malik Mobk 25 sayı (5/11 üçlük), 5 ribaund, PJ Washington 15 sayı, 10 ribaund, 4 asistle mücadele etti.

Asistte 38-27 Warriors, hücum ribaundlarında 13-4 Hornets üstünlük sağladı.

Basketfaul'un notu: Draymond Green'in herhangi bir teknik özelliğinin çok üst seviyede olduğunu söyleyemeyiz ama onun bu oyuna olan tutkusu, iş ahlakı, takımını sahiplenmesi, başarısızlığa tahammülsüzlüğü çok yetenekli oyuncuların önüne geçiriyor. Sezonu sakatlığı nedeniyle 5 maç geç açtıktan sonra ruhani liderliğini yaptığı Golden State Warriors'u, Stephen Curry ile birlikte yukarı çekti. Takımda öyle bir ağırlığı var  ki, oyuncular koç Kerr'den çok, Draymond'dan çekiniyor. Hücumda yerleşim hatası yapan, savunmada bir parça isteksizlik gösterenler karşılarından Draymond'ı bulacaklarını biliyorlar. Çoğu orta düzeyde bile sayılamayacak oyuncularla play off mücadelesi veren Golden State Warriors'ta Stephen Curry'nin katkısı ne kadarsa, Draymond'ın katkı ve etkisi de o kadar. Takımı adına yaptığı hiçbir şeyi fedakarlık olarak görmeyen, herkesin konsantrasyonunu üst noktada tutmasını zorla ya da zor kullanmadan sağlayan, temiz ya da kirli her işi gocunmadan yapan Draymond Green özellikle genç oyuncular için her maç ders veriyor. Ona yıldız derken düşünebilirsiniz ama NBA'in en büyük emekçisi olduğu muhakkak. Tabii oyun bilgisi de mükemmel...  

Yorumlar Okunma: 784