Kokoskov: Sorumluluk bende - BasketFaul.com

Kokoskov: Sorumluluk bende

26-02-21 23:17
Fenerbahçe BEKO Koçu Igor Kokoskov, basın toplantısında şunları söyledi:

“Anadolu Efes‘i galibiyetten ötürü tebrik ederim. 40 dakika boyunca daha iyi oynayan taraf onlar oldu. Özgüvenli, birlikte oynadılar. Çok yetenekli, tecrübeli bir takım olduklarını, maçları çok iyi yönettiklerini, sahada birçok şutörleri olduğunu biliyorduk. Keza Vasilije Micic de gerçekten iyi bir sezon geçiriyor, onun adına mutluyum.

Fakat bizim için ders almamız gereken bir maç oldu. Bu takımla yine oynayacağız, bunu biliyoruz. Bu akşam yaptığımız hatalardan o gün için dersler çıkarmalıyız. Takımın zihinsel ve psikolojik olarak bu maça hazır olmamasından ötürü koç olarak tüm sorumluluk bende. İlk yarıda 10, ilk beş dakikada beş top kaybı yaptık. Aşırı gergindik. Takım olarak kendi karakterimizin dışındaydık.

Bu maçtan temel dersler çıkarmalıyız. Çünkü gerçekten iyi bir takım ile oynadık. Bu takımın EuroLeague şampiyonluğuna oynadığını biliyoruz. O açıdan bakarsak gerçekten iyi bir takımla oynadık ve onların da hakkını teslim edelim. Fakat biz de bu akşam gösterdiğimizden daha iyi bir takımız. Birlikte kalmalı ve bir sonraki maça odaklanmalıyız.” 

Yorumlar Okunma: 1455