Türk derbisinde Efes resitali - BasketFaul.com

Türk derbisinde Efes resitali

26-02-21 22:29

İSTATİSTİK: 
Anadolu Efes, 10 maçtır kazanan Fenerbahçe'yi deplasmanda 106-74 skoruyla çok rahat yendi. Maç boyu inanılmaz hücum eden Anadolu Efes Micic'in 37 sayıyla rekor kırdığı gecede basketbolseverlere resital sundu. Son maçlarda hücumuyla harika bir seri yakalayan Fenerbahçe ise rakibinin kendinden daha iyi hücum yaptığı mücadelede çaresiz kaldı.


Anadolu Efes maça inanılmaz sıcak başladı. Üst üste Sertaç'ın isabetleriyle farkı açan Efes savunmada da rakibine hiçbir şekilde kolay atış imkanı vermedi. İLk saha içi isabetini Fenerbahçe 6. dakikada bulabildi. Çeyrek boyunca keskin hücum eden Efes rakibinin 6 top kaybını da değerlendirince ilk çeyrek Efes lehine 24-11 sonuçlandı. 

İkinci çeyrekte iki takımdan da hücum resitali izledik. Efes'in ekstra pas kovalayan motion hücumu andıran akıcı oyununa Fenerbahçe Vesely önderliğindecevap verince maç NBA havasına girdi. İki takımın da bütün silahlarını ortaya koyması izlemesi keyifli anlar yaratırken savunma aşıkları için tatsız bir maç oldu. Devre arasına Anadolu Efes 53-39 önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrek başında ya top küçüldü ya da çemberler küçüldü hissi oluştu. Efes ilk 5 üçlük denemesinin tamamında isdabet bularak 5 dakikada 15 sayıya ulaştı. Fenerbahçe ise De colo'nun sırtında rakibine yanıt verdi. Efes bu çeyrekte ilk atışını 7. dakikada kaçırırken fark 15-18 sayı arasında gidip geldi. Çeyreğin son kısmında ise Vasilije Micic'in resitalini izledik. Tek başına şov yapan Sırp guard potaya yolladığı her şeyi sokunca fark da 25 sayıya kadar yükseldi. Son çeyreğe Anadolu Efes 81-58 üstün girdi.

Son çeyreğin başında belki diye giren Fenerbahçe'ye karşı hiç geri vites yapmayan Efes farkı iyice arttırdı. Micic'in rekor gecesini alternatif isimlerle destekleyen Efes rakibini sahadan sildi. Kalan süre sadece oynanması gerektiği için oynanırken karşılaşmadan Anadolu Efes 106-74 galip ayrıldı. 
Öne çıkanlar...
Fenerbahçe BEKO: Nando de Colo 24 sayı, 2 ribaund, 5 asist, Jan Vesely 18 sayı, 6 ribaund, 1 asist
Anadolu Efes: Shane Larkin 11 sayı, 1 ribaund, 5 asist, Rodrigue Beaubois 14 sayı, 2 ribaund, 1 asist, 2 top çalma, Sertaç Şanlı 13 sayı, 4 ribaund, 1 asist, Vasilije Micic 37 sayı (6/6 üçlük), 1 ribaund, 5 asist, 3 top çalma

 

 

Yorumlar Okunma: 1721