Manisa, Godfrey'le farklı kazandı - BasketFaul.com

Manisa, Godfrey'le farklı kazandı

26-02-21 19:46

TBL 20. hafta açılış mücadelesinde BUDO Gemlik Basketbol'u konuk eden Manisa BBSK, baştan sona üstün olduğu karşılaşmayı 99-71 kazandı. Manisa 11. galibiyetini elde ederken, Gemlik 5 galibiyette kaldı.

İlk 5ler:
Manisa BBSK: Hall-Ramazan-Gökhan-Godfrey-Recep
BUDO Gemlik Basketbol: Emre-Carter-Batın-Watson-Batuhan

Godfrey'le karşılaşmaya çok iyi başlayan Manisa ilk 5 dakikayı 12-5 ile geçti. Bu dakikalarda daha çok Watson'u kullanan Gemlik, rakibini yakın takibi sürdürdü. Son bölümde 9-2 lik sekans yakalayan Godfrey farkı da çift hanelere çıkardı. İlk çeyrek 25-15 Manisa BBSK üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe Godfrey'i farkın da etkisiyle Manisa kenara aldı. Yerine Eren'i oyuna alan ekip, bu dakikalarda da pota altında Tolga ve Eren'le skor kaydetmesini bildi. Uzak mesafeden de Alican'la skor bulan Manisa, farkı açmaya devam etti. Eren ise Gemlik'te oyuna girer girmez ortaya koyduğu iyi oyun koydu. Emre ve Ereb ikilisiyle Gemlik farkı tek haneye çekse de, Manisa ribaundlardaki üstünlüğü iyi kullanarak farkı tekrar açmasını bildi. İkinci çeyreği 51-32 Manisa farklı üstün bitirdi.

Üçüncü çeyreğe iyi savunmayla başlayan Manisa, rakibinin kolay sayı bulmasına izin vermedi. Arka arkaya top kayıpları yapan Gemlik, farkı eritmekte zorlandı. 04.42 dakika kala Carter'ın yaptığı faule tepki gösteren Gemlik coachu Semih Soğuksu arka arkaya aldığı iki teknik faul sonrası oyundan diskalifiye edildi. Kalan dakikaları zorlanmadan geçiren Manisa, çeyreği de 81-48 farklı önde bitirdi. 

Farkında etkisiyle rahat geçen son çeyrekte iki ekip de ağırlıklı olarak çok süre almayan oyuncularını oyuna soktu. Baştan sona farklı üstünlüğünü koruyan Manisa BBSK karşılaşmadan 99-71 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Manisa BBSK: Calvin Godfrey 24 sayı-7 ribaund, Alican Güney 17 sayı, Recep Doğrusöz 13 sayı
BUDO Gemlik Basketbol: Myles Carter 16 sayı, Emre Tanışan 13 sayı-7 ribaund, Batın Tuna 11 sayı-7 ribaund
 
 
 
 
 
 

Yorumlar Okunma: 828