Olympiakos 25 sayıdan döndü maç topunu atamadı - BasketFaul.com

Olympiakos 25 sayıdan döndü maç topunu atamadı

25-02-21 23:35

İSTATİSTİK
Olympiakos'un 25 sayı geriden gelerek rakibini yakaladığı mücadelede CSKA şansının da yardımıyla 75-74 kazandı. Olympiakos iki kez dönmez denilen noktalardan döndü ama yaşayan efsane Spanoulis'in amatörce hatası yüzünden maçı elinden kaçırdı.

Maça iyi başlayan CSKA üstünlüğü çok erken yakaladı. Farkı bir anda çift hanelere çıkaran rus temsilcisi bu farkı çeyrek sonuna kadar korudu. İlk çeyrek 24-12 CSKA üstünlüğü ile sona erdi. İkinci çeyrekte de benzer bir durum vardı. Rakibini durduran ve rahat hücum eden CSKA farkı açmaya devam etti. Devre arasına 44-26 gidilirken herkes maçın bitmiş olabileceğini düşünüyordu.

İkinci yarıya da 7-0'lık CSKA serisiyle başlanınca fark 25 sayıya çıktı. Bu dakikadan sonra Olympiakos mucizeyi kovalamaya başladı. 100 saniyede gelen 9-0'lık seri ateşi ilk yakan şey oldu. Çeyrek sonuna kadar farkı kademe kademe azaltan Olympiakos tek haneleri dahi gördü. Son çeyreğe CSKA 59-49 önde girdi. 
 
Son çeyreğin ilk 90 saniyesinde gelen 6-0 CSKA serisi yine her şey bitti mi dedirtirken Olympiakos'un başka planları vardı. Shaq McKissic tek başına takımını sırtına aldı ve taşımaya başladı. 15-0'lık Olympiakos serisi ile fark 1 sayıya indi. Üçlük sırasında faul yapılan Kurbanov çizgide hata yapmazken önce Printezis'in klas turnikesi ardından Vezenkov'un üçlüğü ile Olympiakos ilk kez öne geçti. James'in mucizevi üçlüğüyle CSKA yeniden öne geçse de hakemin tartışmalı kararı Olympiakos'u oyuna geri soktu. McKissic'in tam sahadan getirip Charles'a yaptığı asistle son 43 saniyeye 72-71 Olympiakos önde girdi. CSKA hücumu kötü kullansa da takip isabeti ile yine öne geçti. Printezis takımı adına belki de maç topunda hakemlerin müthiş ikramıyla basketfaulü buldu. Son top Mike James'e kaldı ama Spanoulis son derece gereksiz bir faul yaptı üçlük çizgisinin gerisindeki James'e. James serbest atışlarda ilkini sokarken ikinciyi kaçırdı. Kader atışında James hata yapmadı. 2.6 saniye kala 1 sayı farkla CSKA öndeydi. Son topta Printezis üçlük çizgisinin dışından klasiği gözyaşı damlasını attı ama isabetli olmadı. Karşılaşmadan CSKA 75-74 galip ayrıldı.

 

Yorumlar Okunma: 836