Galatasaray'da baş döndürücü yabancı trafiği - BasketFaul.com

Galatasaray'da baş döndürücü yabancı trafiği

23-02-21 21:49
Son iki sezon üst sıraları zorlayıp ligi dördüncü bitiren Galatasaray, bu sezon ligde kalma mücadelesi vermek durumunda kaldı. 

Sezonu Ertuğrul Erdoğan'la açan, onu beğenmeyip asistanı Ömer Uğurata'yı takımın başına geçiren, üç yabancıyı değiştirdikten sonra Uğurata'yı da gönderip Ekrem Memnun'u göreve getiren Galatasaray'ın yabancı oyuncu trafiği de gerçekten baş döndürücü... Sezon başındaki kadrodan kalan tek isim Brock Motum... Alex Hamilton, RJ Hunter, Daryl Macon, Johnathan Wlliams ve Alex Tyus takımdan ayrılan yabancılar... Motum dışında an itibariyle kadroda bulunanlar ise Amile Jefferson, Assem Marei, Travis Trice ve Pierre Jackson.

Yönergelere göre ilk beş oyuncunun lisansı için TBF'ye bedel ödemeyen Galatasaray daha sonra altıncı için 85.000, yedinci için 95.000, sekizinci için 105.000 dokuzuncu ve onuncu için 250.000'şer bin TL para yatırdı. İki yabancı hakkı daha kalan Galatasaray bu transferleri gerçekleştirmesi durumunda TBF'ye 400'er bin TL ödemek durumunda. Bütün bu yoğun trafik içine Galatasaray, Real Madrid'e giden Alex Tyus için bir miktar LOC bedeli aldı.

Ağanın eli tutulmaz... Para konusunu bir tarafa bırakalım ama bu istikrarsız tablo içinde suç teknik adamlarda mı, yöneticilerde mi? 

Yorumlar Okunma: 4134