Hırvatistan maçına gerek kalmadı... TÜRKİYE FİNALLERDE... - BasketFaul.com

Hırvatistan maçına gerek kalmadı... TÜRKİYE FİNALLERDE...

20-02-21 21:36
FIBA 2022 EUROBASKET ELEMELERİ
D GRUBU
O
G
M
PUAN
Hırvatistan
5
4
1
9
Hollanda
5
3
2
8
Türkiye
5
2
3
7
İsveç
5
1
4
6

 Eurobasket Elemeleri'nde grubumuzdaki diğer maçta Hollanda, Hırvatistan'ı 65-57 yendi ve Türkiye'nin grup üçüncüsü olarak finallere katılması kesinleşti.


Hollanda'nın kazanması sayesinde Hollanda, Türkiye ve İsveç arasında üçlü averaj ihtimali ortadan kalktı. Pazartesi günkü maçlar öncesinde (Hollanda-İsveç ve Türkiye-Hırvatistan) Hırvatistan'dan sonra Hollanda da finalleri garantiledi. Son takım ise İsveç'in 1 puan önünde bulunan ve ikili averajı 1 sayı farkla eline geçiren Türkiye oldu.

Basketfaul'un notu: 1993'ten bu yana tamamına katıldığımız Eurobasket'e bu defa katılma hakkını ülke basketbolunun durumuna fazla da yakışmayacak şekilde kazandık. Umarız bir daha bu durumlara düşmeyiz. Her şeye rağmen emeği geçen herkese ve özellikle kapanmış olan Banvit'in yöneticilerine teşekkür ederiz. Şu bir gerçek ki, basketbolumuzda Alperen sürprizi olmasaydı işimiz gerçekten çok zordu. Elbette Bandırmalı gençleri oynatan Beşiktaş'ı da kutlarız. Keşke gücü olan insanlar, bugün öve öve bitiremediği oyuncuları yetiştiren Bandırma kulübünün yaşamını sürdürmesi için kıllarını oynatmış olsalardı.
ALPEREN'DEN GÖRÜNTÜLER...

Yorumlar Okunma: 4756