Son saniyede İspanya - BasketFaul.com

Son saniyede İspanya

20-02-21 00:01

İSTATİSTİK

Her şeyin belli olduğu grupta sadece ikinciyi belirleyecek mücadelede Polonya İspanya'ya evinde 89-88 yenildi. Karşılaşma hep dengede geçerken iki takımın da amaçsız olması savunmaların gevşemesini sağladı. 


Polonya ilk çeyreği 27-26 önde tamamlarken ilk devre 43-43 eşitlikle sona erdi. Üçüncü çeyrekte yine gaza basan İspanya son çeyreğe 70-65 önde girdi. Son çeyrekte ilk kez iki takım da savunma yapınca maç çekişmeli hale geldi. Maçın son 4 dakikasına girilirken fark 1 sayıya indi. İspanya oyuna dönse de Ferran Bassas'ın 2 dakika kala Slaughter'a yaptığı kasti faul ile Polonya uzun bir aranın ardından öne geçti. 5-0'lık bu mini serinin ardından İspanya çizgiye geldi ve skoru 85-85 ile eşitledi. Polonya belki de maç  topunda 3 kez hücum etse de sayı üretemedi. İspanya'da günün etkili ismi Brizuela zor bir el üstü üçlükle takımını 88-85 öne geçirdi. Michalak harika çizilmiş bir hücum sonunda üçlüğü bularak skoru eşitledi. Maç topunda İspanya bir şekilde potaya gitti ve hücum ribaundu sonrası ,6 saniye kala faulü almayı başardı. Son derece şüpheli bir faul olsa da serbest atış çizgisinde hata yapmayan İspanya ilk serbest atışı sokup ikinciyi bilerek kaçırdı ve karşılaşmadan 89-88 galip ayrıldı.


Polonya'da eski Banvit'li AJ Slaughter 27 sayı ile oynarken İspanya'da Jonathan Barreiro müthiş yüzdeli oynadı ve  karşılaşmayı 24 sayıyla tamamladı. Brizuela ise maçın en kritik isabetinin yanı sıra 21 sayıyla mücadele etti.

 

Yorumlar Okunma: 638