Balıkesir seriye devam ediyor - BasketFaul.com

Balıkesir seriye devam ediyor

19-02-21 20:00
TBL'de şampiyonluğa oynayan Balıkesir Büyükşehir Belediye deplasmanda Finalspor'u 76-67 yendi ve galibiyet serisini 3 maça çıkardı.

Finalspor maça Ömer Faruk-Onur-Gurur-Murat-Harris beşi ile başlarken Balıkesir maça Mack-İbrahim-Polat-İzzet-Knowles beşi ile başladı.

Maça iyi başlayan taraf Balıkesir oldu. Finalspor guardı Ömer Faruk Ermat’a baskı yapan konuk ekip;  Mack’le kazandığı toplara boyalı bölgede Zane Knowles’ın iyi performansını ekleyince oyun ve skor üstünlüğünü ele geçirdi. Finalspor mola dönüşü Terrell Allen ile hücumu kontrol etme başardı ve farkın açılmasını önledi. İlk çeyreği Balıkesir 23-20 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Finalspor Göktürk’le iyi başladı ve momentumu değiştirdi. Ancak Terrell Allen’in üç faule ulaşması ile hücumda organize olamayan Balıkesir tekrar dirildi ve Mack-Polat ikilisinin üç sayı gerisinden bulduğu isabetler ile skor üstünlüğünü elinde tutmaya devam etti. Balıkesir savunmada alan savunmasına dönerken Finalspor bu bölümde hücum etmekte zorlanmadı ve oyunun içinde kalmayı başardı. Devrenin son üç dakikalık bölümünde Balıkesir Knowles’ı yine etkili kullanmayı başararak 9-0’lık seri yakaladı ve hücum etmekte zorlanan Finalspor’a karşı devreyi 45-34 önde geçti. 

Üçüncü çeyreğe iki takım da boyalı alandan bulduğu basketler ile başladı. Finalspor savunmada Chris Harris’in biraz kıpırdanması ve hücumda Göktürk’ün bulduğu basketler ile farkı 5 sayıya kadar düşürdü. Balıkesir bulduğu boş atışlardan yararlanamazken Mack’in oyuna dönüşüyle biraz daha organize olup günün iyi ismi Knowles’ı da tekrar hatırlayınca ipleri tekrar eline aldı. Son çeyreğe 61-51 Balıkesir üstünlüğü ile girildi.

Son çeyreğe Finalspor Onur Sonsırma’nın üçlüğü ike başladı. Balıkesir Knowles ve Mack-Ogün’ün üçlükleri ile rakibine karşılık verdi ve bitime 7 dakika kala farkı 17 sayıya kadar çıkardı (73-56). Kalan bölümde Finalspor rakibine karşılık veremedi ve Balıkesir 76-67’lik skorla rahat bir galibiyet aldı. 

Öne çıkanlar...
Finalspor: Christopher Harris 11 sayı, 9 ribaund, Onur Sonsırma 10 sayı, 8 asist, 1 ribaund, Terrell Allen 10 sayı, 3 asist, Göktürk Ural 16 sayı, 3 ribaund, 2 asist

Balıkesir BŞB: Myles Mack 21 sayı (2/3 üçlük), 1 ribaund, 3 asist, Zane Knowles 19 sayı, 14 ribaund, 2 asist 

Yorumlar Okunma: 855