Hayranıydı... Takım arkadaşı oldu... - BasketFaul.com

Hayranıydı... Takım arkadaşı oldu...

18-02-21 13:01
4 Yıl önce Manisa Büyükşehir Belediye, TB2L'den TBL'ye yükseldiğinde, o tarihte 12 yaşında olan Yiğit Güvengil, hayranlık duyduğu Umut Geçen ile bir hatıra fotoğrafı çektirmişti.

Bu ikili 4 yıl sonra yine aynı kareye girdi ve bu defa Yiğit'in boyu, Umut Abisi'ni geçmişti. Ancak bu fotoğraf çok daha başka bir anlam taşıyordu çünkü Manisa BŞB altyapısında oynamaya başlayan Yiğit, A Takımı'na alınmıştı. Yani Yiğit, Umut Abisi ile takım arkadaşı olmuştu...

Manisa Başantrenörü Ceyhun Cabadak genç oyuncusu hakkında şunları söyledi:
"Yiğit çok yetenekli, oyun görüşü ve tekniği kendi yaş grubuna göre bir seviye yukarıda olan, gelecek vaadeden bir oyun kurucu adayı. Altyapıdaki bütün oyuncuların ellerinde iyi bir fırsat var, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir tesiste kalıyorlar ve her gün İlker Türel, Göktuğ Dilbazer ve Cüneyt Yetim gibi iyi koçlarla hem teknik hem de kuvvet açıklarına yönelik özel antrenmanlar yapıyorlar. Hem Yiğit'ten, hem de diğer gençlerimizden beklentilerimiz çok büyük"

Yiğit dışında sezon başından itibaren 2003 doğumlu Gökbay Gök ve 2004 doğumlu Akdeniz Akkanat da antrenmanlara alınıyorlar. 

Yorumlar Okunma: 3100