Milli Takım gruptan nasıl çıkar? - BasketFaul.com

Milli Takım gruptan nasıl çıkar?

15-02-21 15:17
Eurobasket 2022'nin düzenleneceği ülkelerin yer aldığı gruplardan (Çekya, Gürcistan, İtalya, Almanya) ilk iki, diğerlerinden ilk üç finallere katılma hakkını elde edecek. 

İspanya, Ukrayna, Slovenya, İsrail, Yunanistan, Bosna Hersek ve Hırvatistan finallere gitmeyi garantiledi.

MAÇLARIMIZ
Türkiye-Hollanda: 65-72
Türkiye-İsveç: 80-87
Türkiye-Hırvatistan: 62-79
Türkiye-Hollanda: 73-71
GRUBUMUZDA KALAN MAÇLAR
Türkiye-İsveç: 20 Şubat Cumartesi
Hırvatistan-Hollanda: 20 Şubat Cumartesi
Türkiye-Hırvatistan: 22 Şubat Pazartesi
İsveç-Hollanda: 22 Şubat Pazartesi
GRUPTAN NASIL ÇIKARIZ?
* İki maçı da kazanırsak çıkarız.
* İsveç'i en az 12 sayıyla yenersek olası üçlü averajla çıkıyoruz.
* İsveç'i 8 sayıyla yenip Hırvatistan'a kaybedersek, Hollanda'nın İsveç'i yenmesini bekleyeceğiz.
* İsveç'i 7 sayının altında yenersek, Hırvatistan'ı yenmemiz ve İsveç'in Hollanda'ya kaybetmesi gerekecek.  
 
Basketfaul'un notu: Türkiye Kupası'nın iptal edilmesiyle ilk kez bu kadar yoğun çalışma fırsatı bulan Milli Takımımızın iki maçı da kazanarak Eurobasket'e gideceğinden eminiz. Milli Takımdaki oyuncularımız Kasım penceresinden bugüne ciddi bir çıkış gösterdi. Bize göre Cumartesi günü İsveç'i kaç farkla yenersek yenelim bu iş bitecek, çünkü gruptan çıkmayı garantileyen Hırvatistan'ın çok genç bir takımla geleceğini biliyoruz. Umarız bundan sonraki elemelerde, aynı sıkıntıyı yaşamayız.
 
18 Şubat Perşembe 
17:30 İtalya-Makedonya
22:00 Slovenya-Macaristan

19 Şubat Cuma
14:30 İtalya-Estonya
15:00 Finlandiya-İsviçre
17:30 Makedonya-Rusya
18:00 Gürcistan-Sırbistan
19:30 Romanya-İsrail
20:15 Avusturya-Macaristan
22:30 Polonya-İspanya

20 Şubat Cumartesi
17:00 Türkiye-İsveç
17:00 Ukrayna-Slovenya
17:30 Belçika-Danimarka
17:30 Yunanistan-Bosna Hersek
19:00 Almanya-Büyük Britanya
20:00 Hırvatistan-Hollanda
20:30 Çekya-Litvanya
20:30 Letonya-Bulgaristan
22:45 Karadağ-Fransa

21 Şubat Pazar
15:00 Makedonya-İtalya
15:00 Sırbistan-İsviçre
18:00 Rusya-Estonya
18:00 Gürcistan-Finlandiya
19:30 İspanya-İsrail
21:00 Macaristan-Avusturya
22:30 Polonya-Romanya

22 Şubat Pazartesi
17:00 Estonya-Makedonya
17:00 İsveç-Hollanda
17:30 Belçika-Çekya
17:30 Bulgaristan-Bpsna Hersek
19:00 Fransa-Büyük Britanya
20:00 Türkiye-Hırvatistan
20:00 Macaristan-Ukrayna
20:30 Danimarka-Litvanya
20:30 Letonya-Yunanistan
22:00 Karadağ-Almanya

Siyahla yazılanlar o gruptan kaç takımın çıkacağını göstermektedir. 

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri
A GRUBU
O
G
M
PUAN
*
B GRUBU
O
G
M
PUAN
İsrail
4
4
0
8
*
İtalya
3
3
0
6
Polonya
4
2
2
6
*
Rusya
4
2
2
6
İspanya
4
2
2
6
*
Estonya
3
1
2
4
Romanya
4
0
4
4
*
Makedonya
2
0
2
2
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
C GRUBU
O
G
M
PUAN
*
D GRUBU
O
G
M
PUAN
Belçika
4
3
1
7
*
Hırvatistan
4
4
0
8
Danimarka
4
2
2
6
*
Hollanda
4
2
2
6
Litvanya
4
2
2
6
*
İsveç
4
1
3
5
Çekya
4
1
3
5
*
Türkiye
4
1
3
5
E GRUBU
O
G
M
PUAN
*
F GRUBU
O
G
M
PUAN
Gürcistan
4
4
0
8
*
Slovenya
4
3
1
7
Sırbistan
4
2
2
6
*
Ukrayna
4
2
2
6
Finlandiya
4
1
3
5
*
Macaristan
2
2
0
4
İsviçre
4
1
3
5
*
Avusturya
4
0
4
4
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
G GRUBU
O
G
M
PUAN
*
H GRUBU
O
G
M
PUAN
Fransa
4
3
1
7
*
Yunanistan
4
3
1
7
B. Britanya
4
2
2
6
*
Bosna Hersek
4
3
1
7
Karadağ
4
2
2
6
*
Bulgaristan
4
1
3
5
Almanya
4
1
3
5
*
Letonya
4
1
3
5

 

Yorumlar Okunma: 6475