Balıkesir, Samsun'u yaklaştırmadı (İzzet diskalifiye) - BasketFaul.com

Balıkesir, Samsun'u yaklaştırmadı (İzzet diskalifiye)

14-02-21 16:06

İSTATİSTİK

TBL 18. haftasında Samsunspor'u konuk eden Balıkesir BŞB baştan sona farklı üstün olduğu karşılaşmadan 84-75 galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla birlikte iki takımın da galibiyet sayısı eşitlendi (11)

İlk 5ler:
Balıkesir BŞB: Mack-İzzet-İbrahim-Polat-Knowles
Samsunspor: Dukes-Fatih-Soares-Uğur Can-Tayfun

Myles Mack ile karşılaşmaya iyi başlayan taraf Balıkesir oldu. Mack el üstü zor şutlardan sayıyla dönerek üstünlüğü takımına aldırdı, farkın çift haneye yaklaşmasıyla Samsun molaya gitti. Samsun moladan Dukes'un şutuyla dönse de pota altındaki iyi Balıkesir savunması karşısında skor sürekliliğinde zorlanmaya devam etti. İlk çeyrek 25-14 Balıkesir (11 fark) üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe Uğur Can ve Can ile daha iyi başlayan Samsunspor farkı da tek haneye çekerek Balıkesir'e molayı aldırdı. Zane ve İzzet ile içerden Polat'la da dış şutlarda yeniden iyi ritm yakalayn Balıkesir üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Son bölümde arka arkaya üçlükleri de kaydeden Balıkesir farkı tekrar açtı ve çeyreği 45-33 noktaladı.

Üçüncü çeyreğe kaldığı yerden devam ederek başlayan Mack'le Balıkesir farklı üstünlüğü elinde tutmaya devam etti. Bu dakikalarda skorda Dukes yanına Berkay ve Can'ın gelmesiyle Samsun iyi oyun sergilese de farkı eritmekte zorlandı. Son bölümde ters eşleşmeye rağmen Koray'la üçlüğü kaydeden Balıkesir çeyreği 63-47 üstün bitirdi.

Son çeyrekte maçın tansiyonu da yükseldi. Polat ile dışardan iyi başlayan Balıkesir farkı açmayı sürdürdü. Dukes bu dakikalarda etkisiz kaldığı Samsun skor bulmakta zorlandı. Ritmini ve savunmasını hiç düşürmeyen Balıkesir, zorlu rakibine göz açtırtmadı. Yine son bölümde sorumluluğu elinde alan Dukes tüm skorların sahibi oldu ancak farkı açan Balıkesir'e yetişemedi ve karşılaşmadan ev sahibi Balıkesir 84-75 galibiyetle ayrıldı. Bitime 2 dakika kala benche gelen İzzet Türkyılmaz sarf ettiği sözler gerekçesiyle hakem tarafından direkt diskalifiye edildi.

Öne çıkanlar...
Balıkesir BŞB: Myles ack 30 sayı-6 ribaund-6 asist, Zane Knowles 17 sayı-5 ribaund, Polat Kaya 16 sayı-4 asist
Samsunspor: Kahlil Dukes 28 sayı, Fatih Cantitiz 12 sayı-6 ribaund-4 asist, Uğur Can Aksoy 12 sayı
 

 

 

 

 

Yorumlar Okunma: 1728