Kavut: Bursaspor altyapısı adından söz ettirecek - BasketFaul.com

Kavut: Bursaspor altyapısı adından söz ettirecek

13-02-21 09:49
BGL B Grubu'nda bulunan Frutti Extra Bursaspor'un Koçu Serhan Kavut, "Bursalı gençlerle önümüzdeki sezonlardan itibaren kendisinden bahsettirecek bir oluşum içindeyiz." dedi.

Kavut şöyle konuştu: 
"Pandemi sürecinden dolayı yeni sezon hazırlıklarımıza gecikmeli olsa da tüm hızıyla devam ediyoruz. Bu zorlu süreçte BGL'nin farklı konseptte oynanmasına imkan sağlayan Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerine teşekkür ediyorum. Ayrıca gençlerimize ve onlara emek veren antrenör arkadaşlarıma sağlıklı bir sezon diliyorum.

Geçen sene olduğu gibi bu sene de Bursa kaynaklı oyunculardan kurulu kadromuzla ligde mücadele edeceğiz. Bursa şehrinin altyapısından yetişip basketbol camiasına hizmet etmiş çok fazla basketbolcu olduğunu biliyoruz.
Biz de yapacağımız çalışmalarla bu geleneği devam ettirmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz Frutti Extra Bursaspor altyapısını sağlam temeller üzerine  oturtabilmektir. Bunun için organizasyon ve tesisleşmede ciddi adımlar atıldığını söyleyebiliriz.  

Şu anda kullandığımız mevcut salonumuzu altyapı oyuncuları için bir okul ve yasam alanı kimliğine büründürmek, sürdürülebilir başarı adına en büyük hedeflerimizden biri.

Önümüzdeki senelerde Frutti Extra Bursaspor altyapısıyla adından çok daha fazla söz ettirecektir." 

Yorumlar Okunma: 1593