Soğuksu: BGL oyuncuları basketbola dönmekten çok mutlu - BasketFaul.com

Soğuksu: BGL oyuncuları basketbola dönmekten çok mutlu

12-02-21 17:27
TOFAŞ BGL ve U18 Milli Takım Antrenörü Semih Soğuksu, BGL'nin ilk etabında oyuncuların büyük bir mutlulukla oynadığını, eksiklerini gidermeleriyle sonraki etaplarda daha iyi performans sergileyeceklerini söyledi.

Soğuksu'nun Bolu izlenimleri şöyle:

* Bolu'ya hazırlık maçı yapmadan gelen takımlar çoğunluktaydı, yani bu oyuncuların büyük bölümü bir yıl sonra ilk kez maç yaptı.
* Bütün oyuncular basketbolu çok özlemişler, sahada olmaktan dolayı çok mutlulardı. Son derece istekli oynadılar ancak maç temposunu kaybetmeleri nedeniyle hatalar yaptılar, ki bunu da uzun süre oynamadıkları için doğal karşılamak lazım. 
* Kondisyon çalışması yapamadıkları çok belliydi, birçok oyuncu maçın 5. dakikasında eller dizlerindeydi.
* Buna karşın boyları uzamış ve kuvvetlenmişler. Belli ki dışarı çıkamayınca evlerinde çok fazla ağırlık çalışması yapmışlar.
* TOFAŞ olarak Bolu'daki ilk dönemi hazırlık maçları olarak kabul ettik. Kazanmak değil, hedef oyuncuların performansına önem veriyoruz ancak ilk etap sonunda çok memnun olduğumu söyleyemem ancak bu durumu da doğal karşılıyorum. Bundan sonraki etaplarda çok daha olumlu bir görünüm vereceğimizi düşünüyorum.

* An itibariyle altyapılardaki oyuncular bir yıldan fazla kaybettiler. Umarız pandemi en kısa zamanda etkisini kaybeder ve gelecek sezondan itibaren hayatla birlikte basketbol da normale döner.  

Yorumlar Okunma: 932