Ernak: Sorumluluk alan yerli oyuncunuz yoksa bir ayağınız çukura batar - BasketFaul.com

Ernak: Sorumluluk alan yerli oyuncunuz yoksa bir ayağınız çukura batar

07-02-21 22:27
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, Ayak Çizgi Youtube Kanalına konuk oldu ve soruları yanıtladı.

Ernak, Türk oyuncuların rolünü anlatırken, "Sorumluluğu kaldıracak yerli oyuncularınız yoksa bir ayağınız çukurdadır." dedi. BGL organizasyonunu yararlı bulduğunu, benzer çalışmaların daha alt kategoriler için de yapılması gerektiğini belirten Ernak'ın yanıtları şöyle: 

* Türk oyuncularının figüran olmaları benim yapıma ve anlayışıma ters. Çok yetenekli yabancı oyuncularınız olabilir, rakamsal olarak büyük katkılar sağlayabilir ama Türk oyuncularınız rol almıyorsa, takıma sahip çıkmıyorsa zor günlerde bir ayağınız çukura batar. Takımda sorumluluk kaldırabilecek Türk oyunculara yer veriyorum, bunların genç ya da tecrübeli olmasına çok fazla dikkat etmiyorum. 
* Banvit'te çok saygın bir iş yapıldı. Onların olmaması bir değer kaybı, şimdi bayrağı kimin devralacağı önemli. Kimse devralmazsa altyapımızda gerileme olur. Banvit'in küçük bir ilçede güvenli şekilde, her türlü olanaklarla birlikte yaptığı organizasyon tercih nedeniydi. Altyapıda çok kaliteli kadro vardı. Bandırma Kırmızı sayesinde kendilerinden büyüklere karşı oynamaları, geçiş döneminde oyunculara büyük avantaj sağlıyordu. 

* BGL organizasyonunu çok yararlı buluyorum ama yeterli değil. Benzer organizasyonu yıldızlar kategorisine doğru da ilerletmek lazım. Kendi altyapısı olmayıp BGL için taşeron kullananlara izin verilmemeli, bu durum organizasyona zarar veriyor. A Takıma harcadıkları bütçenin bir bölümünü de altyapılara harcasınlar.

RÖPORTAJIN TAMAMI VİDEODA...

Yorumlar Okunma: 2723