Sarıca: Karşıyaka ile bir Avrupa Kupası kazanmak bir hedef - BasketFaul.com

Sarıca: Karşıyaka ile bir Avrupa Kupası kazanmak bir hedef

27-01-21 13:46
Pınar Karşıyaka Koçu Ufuk sarıca, Fanatik's Spor'un Basketbol Gündemi programında Nejat Sayman'ın konuğu oldu.

Sarıca'dan pasajlar...

* Karşıyaka geçmişte her sezon sahasında zaman zaman güçlü rakiplerine karşı zaman zaman galibiyetler alabiliyordu. Ben Karşıyaka'ya ilk geldiğimde o galibiyetleri hatırlatarak, korsan takım olmayalım, o galibiyetleri sürekli alalım demiştim. Nitekim sonrasında da şampiyonluk yaşadık.

* Şampiyon olduğumuz yıl en zor play off serilerinden geçtik, Banvit, Fenerbahçe ve Anadolu Efes'i eledik. Üstelik diğer takımlarda devşirmeler hariç 6, bizde 5 yabancı vardı. 

* Bizim zamanımızda da 5 yabancı olsa belki ben de oyuncu olarak çıkamayabilirdim. 

* Bu işte tutku çok önemli. Oyuncu olarak genç yaşta bıraktım çünkü heyecanımı kaybetmiştim ve içimde antrenörlük heyecanı vardı.

* Ligde bizden bütçeli 5-6 takım var. Düşük bütçemiz de olsa iddiamızı sürdürüyoruz. Sahamızda da kaybımız olmadı.

*  Son 3 yıl play off yapılamadı, imza töreninde 600-700 kişi vardı. Karşıyaka ile benim aramda harika bir bağ oluştu.

* (Dışarıdan bir teklif gelse, hayalinde hangi takım seni mutlu eder? sorusu üzerine) Milano çok iyi olurdu, güzel bir kulüp. Belki oğlumun halen orada okuyor olmasının da etkisi olabilir. Ama bu konuda bir planım yok, şu an mutluyum. 10-15 milyon dolar harcayalım demiyorum, ufak dokunuşlarla üzerine koyarak gidebiliriz. Ben burada yapılmamışı yaparsam, bu da bir hedeftir. Karşıyaka'da bir Avrupa kupası kazanmak da güzel bir hedef. 

 

Yorumlar Okunma: 1039