Acar: Büyükçekmece BGL'de Final Grubu'nu zorlayacak - BasketFaul.com

Acar: Büyükçekmece BGL'de Final Grubu'nu zorlayacak

26-01-21 13:57
Büyükçekmece BGL Menajeri Onur Acar koşullar nedeniyle hazırlık maçı yapamadıklarını, Final Grubu'na kalmak için mücadele edeceklerini söyledi.

Acar şöyle konuştu:

"Büyükçekmece Basketbol Spor Kulübü olarak 2020-2021 sezonu için Temmuz ve Ağustos aylarında yaptığımız oyuncu araştırmaları sonucunda hedefimize yakın bir kadro oluşturmayı başardık. A takım potansiyeli olan 2002 ve 2003 doğumlu oyuncuların yanına, çok güvendiğimiz ve gerçekten gelecek vaat eden 2004 doğumlu oyuncular da ekleyerek iyi bir takımla sezona hazırlandık. Pandemi sürecinde Ağustos ayında bireysel olarak çalışmalara başlasak da, sürecin kötüye gitmesi ve Aralık’ta başlaması planlanan BGL sezonunun ertelenmesi kararıyla birlikte çocukların da sağlık durumunu göz önünde bulundurarak antrenmanlara bir süre ara vermek zorunda kaldık.
 
Bu sezonun başında kulübümüzün hem üst yapı hem de altyapısında yaşanan değişikliklerle birlikte kulüp vizyonumuzu daha da geliştirdik. Öncelikli olarak A takımımıza çıkıp mücadele edebilecek, antrenmanlarda teknik ve güç noktasında geri kalmayacak, hem mental hem fiziksel olarak o seviyelere hazır oyuncular yetiştirmek istiyoruz.

Pandemi koşullarından dolayı sezonun başlamasına 10-15 gün kalmasına rağmen henüz kapsamlı bir hazırlık ve antrenman maçı yapma imkanı yakalayamadık. 10 aydır süregelen maç temposu ve maç eksikliği mutlaka hissedilecektir ancak yine de final grubuna kalma yolunda elimizden geleni yapacağız."

TEKNİK VE İDARİ EKİP:
Altyapı Sorumlusu : Lütfi Ahmetoğlu
Bgl Takım Menajeri : Onur Acar
Baş Antrenör : Kemal Dutağacı
Yardımcı Antrenör : Umutcan Bayındır
Masör : Kaan Demirsular
GENİŞ KADRO:

Doğan Yücetaş, Yiğit Yarişci, Taha Şentürk, Mustafa Kemal Midi, Ogeday Erdoğdu, Deniz Kadic, Emirhan Karaca, Sead Hot, Berk Şengül, Can Kurt, Enes Korkmaz, Okan Sertyalçın, Ahmet Aygün, Celal Aslan, Efe Bektaş, Kaan Yaşar, Ülkühan Özkan, Utku Koçcu, Emre Çakır  

Yorumlar Okunma: 1451