Çebi: Fenerbahçe ve Galatasaray'a önerim... - BasketFaul.com

Çebi: Fenerbahçe ve Galatasaray'a önerim...

23-01-21 17:39
Beşiktaş'ın Galatasaray'ı farklı yendiği maçtan sonra Beşijtaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da bu yola başvurup, genç Türklerle oynamasını öneriyoruz. Abuk subuk paralar harcamamalıyız." dedi.

Çebi'den sonra yönetici Umut Şenol ve koç Ahmet Kandemir de görüşlerini aktardı.

AHMET NUR ÇEBİ
Futbolda olduğu gibi, basketbolda da rekabet bizim için çok önemli. Fenerbahçe de, bugün karşılaştığımız Galatasaray da büyük kulüp ama bu sezon hepimizin ayrı yoğurt yiyişi var. Ama hepimizin ortak bir gerçeği var, hepimiz bütçelerde zorlanıyoruz. Bu sporlar yapılmalı, keyifle yapılmalı ama abuk subuk rakamlarla yapılmamalı. Devlerin kurumlarının amatör dallara büyük kaynaklar ayırdığını görüyoruz, bu durum bizi zorluyor. Bu kaynakları ortak harcamayı teklif ediyorum, bunu basketbolda da yapabiliriz. 

Projeden dolayı Umut Şenol'a da, antrenörlüğe zorla gelen Ahmet Kandemir'e de teşekkür ediyorum. Hala eski görevime, altyapıya nasıl giderim düşüncesi içinde. Bu projenin Galatasaray'a, Fenerbahçe'ye de örnek olmasını isterim. Onların parası da memleketin parası, bizim projemiz tuttu. Onlara da bu yolu öneriyorum, kimsenin sokağa atılacak parası yok. Biz Türk çocuklarının da başarılı olabileceğini gösterdik, gerisi onlara ders olur inşallah. 

UMUT ŞENOL
"Lider olmayabiliriz ama harcanan para başına puana, galibiyete bakarsanız Beşiktaş liderdir. Altyapılar başladığında da Beşiktaş oralarda da lider olacaktır."
 
AHMET KANDEMİR

Lider yapılı gençlerden oluşan bir kadromuz var, iki yabancıyla oynamak istiyoruz. Kim oynarsa oynasın, iyi bir takım haline geldik. Önümüzde Avrupa Kupası var, tabii yenileceğimiz maçlar da olacak ama geri adım atmayacağız. Sadece Beşiktaşlılar değil, Türklerle oynadığımız için sadece Beşiktaşlılar değil, bütün taraftarlar bu takımı çok seviyor. Daha çok çalışacağız ve bu hikayenin sonunda şampiyon olacağız. 

Yorumlar Okunma: 3522