Messina'nın gerildiği anlar - BasketFaul.com

Messina'nın gerildiği anlar

23-01-21 09:09
Olimpia Milano'nun Bayern Münih’i 75-51 yendiği maç sonrası basın toplantısında gerilim yaşandı.

Kurallara göre ilk olarak konuk ekip koç ve oyuncusunun konuşması gerekirken, Bayern tarafının gecikmesi üzerine Milano Koçu Ettore Mesina toplantıya başladı. Messina konuşurken Bayern Münih yetkilisi odaya gelince İtalyan Koç, "Ben genelde sıramı her zaman bekliyorum. 20 dakika bekledim. Sonra da başladım. Hoşunuza gitmiyorsa evinize gidebilirsiniz. Ayrıca ....... uçuşu umarım güvenli geçer." dedi ve konuşmasına devam etti.

Messina, daha sonra İtalyan basın mensuplarına dönerek “Çevirmeye gerek var mı?” diye sordu ve durumu şöyle açıkladı:

“Saygısızlık etmek istemiyorum ama orada kazandığımız maçtan sonra gidip şansa kazandığımızı yazanlar oldu. Bugün amiyane tabirle onları resmen nakavt ettik. Oyuncularımı tebrik ederim. Bu sefer de basın toplantısını yapamayacağımı söylüyorlar. Meslektaşıma tam 20 dakika verdim. Duşa girdim, oyuncularımla konuştum. Kendi evimde konuk takımı beklemek zorunda olmadan kendi toplantımı gerçekleştirebileceğimi düşünüyorum.”

Ayrıca maçın sonunda Andre Trinchieri’yi tebrik etmek üzere Münih benchine giden Messina, İtalyan meslektaşının direkt soyunma odasına gitmesi üzerine eli boş döndü. 

Yorumlar Okunma: 1775