Itoudis: Fenerbahçe şutları soktu, biz sokamadık - BasketFaul.com

Itoudis: Fenerbahçe şutları soktu, biz sokamadık

23-01-21 04:40
CSKA Moskova Koçu Dimitris Itoudis, Fenrrbahçe karşılaşma sonrası şu değerlendirmelerde bulundu:

“Öncelikle Fenerbahçe‘yi ve koç Igor Kokoskov’u tebrik ederim. Harika bir iş çıkardılar. Yakın bir maç oldu. İki takımın da öne geçtiği anlar oldu. Özellikle de boş şutlar bulduğumuzda farklı bir momentum yakalayabilirdik. Fakat basketbol böyle. Onlar şutları soktu, biz sokamadık. Neticede kazandılar. Onları tebrik ederim.

Bence maça çok iyi, çok mücadele ederek başladık. Ne zaman mücadele etsek onlardan daha fazla sayı attık. 49-40 skor oluştu. Fakat diğer iki çeyrekte mücadele etmedik. Onlar da büyük sayılar buldular çünkü birbirimizle konuşmadık, adam değişmeyerek ucuz sayılara izin verdik. Keza evinizde böyle serbest atış kullanınca, boş şutları kaçırınca böyle mağlup oluyorsunuz.

Hayat, her meslek ve her kişi için bir mücadele, bir savaş. Sorunlar ve olumsuzluklar, hayatın kendisi. Kendisinin daha büyük sorunlara veya olumsuz durumlara sahip olduğunu düşünen herkes sağına soluna bir bakıp gerçek sorunların olduğunu fark etmeli. Bazı insanlar, olumsuzluklar ile mücadele etme konusunda içlerinde muazzam bir inanç ile büyüyorlar. Bu insanlar yaptıkları her şeyde lider oluyorlar. Biz de bunu yapacağız. Bu mağlubiyeti sinemize çekeceğiz, bunu kabulleneceğiz ve buradan büyüyeceğiz. Takım olarak bu güvenlik çemberini kurmak zorundayız. Bu güvenlik çemberi çok önemli. Bunun sayesinde birleşeceğiz. Yarın kaydı izleyeceğiz, hatalarımızı göreceğiz. Daha fazla çabalayacağız. Umarız herkes geri dönecek. Dönmeseler bile savaşımızı vereceğiz. En önemlisi bu.”

Yorumlar Okunma: 1239