Maccabi atarak kazandı - BasketFaul.com

Maccabi atarak kazandı

21-01-21 23:52

İSTATİSTİK
Maccabi Tel Aviv, evinde Real Madrid'i genelini geride götürdüğü mücadelede kariyer rekorunu kıran Dorsey'nin 30 sayısıyla 86-84 yendi. Dorsey'den başka sadee Hunter'dan çift haneli katkı alabilen Tel Aviv skoru iyi paylaştı. Zaman zaman ekstra üçlük sokan Real Madrid ise son bölümde rakibini savunamayınca yenilgiye razı oldu.

Karşılaşmanın ilk çeyreği şut kliniği gibiydi. İki takımdan gelen toplam 13 üçlük isabeti hücum basketbolu sevenlere keyifli anlar yaşattı. Savunamya pek takılmayan Maccabi takım halinde hiç ayakta kalamazken Real Madrid ilk çeyrekte rakip potaya 33 sayıyı yolladı. İlk çeyrek 33-24 Real Madrid üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrekte savunma yapmaya karar veren ev sahibi ekip rakip kısalara kolay şut imkanı tanımadı. 11-0'lık seriyle başlayan çeyrekte Carroll'ın zorlamaları dışında hücumda etkisiz kalan Real Madrid rakibine yakalandı. Devre arasına Real Madrid yine de 46-45 önde girmeyi bildi.

Üçüncü çeyrekte daha dengeli bir oyun vardı. İki tarafa da oyun gidip gelirken dış atışlar yeniden devreye girdi. Bender'in ekstra üçlükleriyle 27. dakikada Maccabi 4 sayı farkla öne dahi geçti. Ama çeyrek sonunu iyi oynayan taraf Real Madrid olunca son çeyreğe de 66-63 önde girdi.

Son çeyrek oyun yine iki tarafa da gitti geldi. Hakemlerin üst üste faul düdükleriyle yavaşlattığı oyunda Tavares ile etkili olan Madrid'e Euroleague kariyerinin 500. sayısını da bulan Tyler Dorsey'nin harika oyunuyla karşılık  veren Maccabi son bölümde yine rakibini yakaladı. Faul atışlarıyla geçen son dakikanın ardından maç topunu Jaycee Carroll kaybedince Real Madrid kullanamadı ve Maccabi evinde rakibini 86-84 yenmeyi bildi. 

 

Yorumlar Okunma: 579