Cabadak: Rekabet ikinci yarıda da sürecek - BasketFaul.com

Cabadak: Rekabet ikinci yarıda da sürecek

21-01-21 19:13
Manisa Büyükşehir Belediyespor, ikinci devre hazırlıklarını sürdürdü. Ligin ilk devresini 23 puanla 8. sırada tamamlayan Manisa'da yeni transfer Arda Korkmaz da takımla birlikte çalışmaya başladı.

İkinci devre öncesi görüşlerini paylaşan Baş Antrenör Ceyhun Cabadak, “Samsun maçında İnanç Mert Hotamış’ın çapraz bağları koptu. Oyuncumuz sezonu kapattı. O pozisyon için bir oyuncu arayışımız var. İlk devre kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. 1-2 galibiyet fazla almış olsaydınız bambaşka bir yerdeydiniz. Bir galibiyet eksik almış olsaydınız play-off potasının dışındaydınız. Dolayısıyla ikinci devrede de aynı tarz bir rekabeti bekliyoruz” dedi.

Takım kaptanı Recep Doğrusöz “İlk yarıyı özellikle covid-19 vakasına yakalanmadan bitirdiğimiz için çok sevinçliyiz. İlk devrenin ortasından itibaren istediğimiz oyunu sahaya daha çok yansıtmaya başladık. Şanssızlıklar da yaşadık, bu da sonuçlara olumlu yansıyamadı. İkinci devrede şansın da yanımızda olması ile beraber, çok daha iyi bir ikinci yarı geçireceğimizi düşünüyoruz. Ligin favorisi yok, herkesin herkesi yenebileceği bir ligde oynuyoruz. ” değerlendirmelerinde bulundu.

Marcus Hall, “İlk devrede galibiyete yakın olduğumuz maçları kaybettik. Amacımız ikinci devrede nasıl bir takım olduğumuzu göstermek ve daha iyi bir oyun sergilemektir. Sadece play-off değil, takım kaptanımız ve tüm takımın amacı bu takımı şampiyon yapmaktır. Onun için bence biz bu ligdeki en iyi 3-4 takımdan biriyiz. Çok çalışıp, en iyi mücadeleyi vereceğiz” dedi. 

Yorumlar Okunma: 703