Eksik Konya, Bornova'ya patladı - BasketFaul.com

Eksik Konya, Bornova'ya patladı

20-01-21 17:37

İSTATİSTİK

TBL 11. hafta erteleme maçında Bornova Belediyesi'ni konuk eden BŞ Hastaneleri Konyaspor baştan sona farklı üstün olduğu karşılaşmadan 71-46 galibiyetle ayrıldı. Konyaspor bu galibiyetle 5 maçlık mağlubiyet serisini noktalamış oldu. Maçın normal tarihinde kadroda yer almadıkları için kurallar gereği Konyaspor'da Ercan Bayrak ve Umipig forma giyemedi, ayrıca Hazer Avcı ve Oğulcan Baykan devam eden sakatlıkları sebebiyle kadroda yer almadı. Bornova Belediyesi'nde de Ata Kahraman oynamadı.

İlk 5ler:
BŞ Hastaneleri Konyaspor:Murat-Murat Can-Dusan-Mustafa Ali-Arda
Bornova Bld: Medock-Mert-Young-Mustafa-Ege

Düşük skorlu başlayan karşılaşmada Bornova, Mert ve Young ikilisinden sayılar buldu. Pota altı hakimiyeti daha fazla olan Konya, yakaladığı seriyle üstünlüğü aldı ve çeyreği 15-10 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Dusan'la etkili başlayan Konya farkı açmaya devam etti. Sahada doğru beşi bir türlü bulamayan Bornova, uzak mesafe denemelerinden de sonuç alamadı. İkinci çeyrek 30-23 Konyaspor üstünlüğüyle geçildi.İlk yarıda Bornova üç sayı çizgisinden 1/14 isabet bulurken, Konya'da 5/16 isabet yakaladı.

Üçüncü çeyrek dengede başladı, Konya, yayın gerisinden yakaladığı ritmi sürdürmeye devam ederek farklı üstünlüğünü korudu. Hücum ribaundlarında bu dakikalarda Bornova üstün taraf olsa da sayıyla bitirmekte zorlandı ve açılan farkı kapatamadı. Üçüncü çeyrek 49-34 Konyaspor üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyreğe 8-0 ile başlayan Konya, farkı 20'lere taşıdı (57-34). Mert ve Medlock ikisiyle de Bornova cevap vermeye çalışsa da rakibi karşında farkı eritmekte zorlandı. Kalan dakikalarda da yakaladığı ritmi sürdüren Konyaspor karşılaşmadan 71-46 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
BŞ Hastaneleri Konyaspor: Murat Göktaş 23 sayı-7 ribaund, Dusan Cantekin 15 sayı-12 ribaund, Arda Erdoğan 10 sayı-6 ribaund
Bornova Bld: Kalif Young 12 sayı-6 ribaund, Carlos Medlock 9 sayı-4 ribaund-5 asist, Mert Gizir 9 sayı-3 ribaund

Yorumlar Okunma: 1981